Потрібно враховувати досвід старших поколінь?

Бабусі, дідусі, батьки встигли побачити набагато більше, ніж молодше покоління. Вони частенько намагаються повчати дітей, намагаючись допомогти їм уникнути помилок. Не завжди молодші прислухаються до старших. Іноді на те є вагомі причини, але частіше за них говорить юнацький максималізм, безкомпромісна впевненість у своїй правоті. І тільки, наступивши на граблі раз, а потім ще раз, людина розуміє, що потрібно було прислухатися до порад. Питанням, потрібно враховувати досвід старших поколінь, рано чи пізно задається кожен. Зацікавився ним і я.

Я багато спостерігав за однолітками, бачив, як ті надходили наперекір батькам. В глибині душі вони розуміли, що роблять дурницю. Однак такі вчинки були способом показати свою незалежність друзям. Через деякий час молоді люди розуміли, що потрібно було прислухатися до старших. Тим не менш, не завжди досвід старших актуальне для молодого покоління отримували його в інших умовах.

Знайти відповідь на поставлене питання можна не тільки, спостерігаючи за оточуючими, але і аналізуючи долі літературних героїв. Твір А. Алексіна «Кроки» дає можливість простежити за життям трьох поколінь в одній квартирі. Таким чином, син, невістка і онук мають можливість спостерігати за життям матері в кімнаті для «усамітнення». Жінка нікому не нав’язувала свою точку зору, не давала наполегливих рад. Іноді вона підказувала синові, як вчинити, але не більше. Мати прожила на самоті біля своїх дітей до кінця своїх днів.

Досвід жінки мав би змусити наступне покоління задуматися. Але цього не сталося. Так, син розумів, що вони надходять неправильно, але дати відсіч дружині не міг. У підсумку, за іронією долі, подружжя, які не врахували досвід матері, відправляє в кімнату «усамітнення» їх власний син. А пізніше і зовсім виселяє батьків з квартири.

Цей приклад показує, наскільки іноді важливо придивлятися до життя старших, аналізувати її і свої вчинки.

Премудрий піскар» з однойменної казки М. Е. Салтикова-Щедріна мотає на вус все, що йому каже батько, а потім сліпо довіряє його порад. Старий піскар весь час твердив своїм дітям, як важливо бути обережним. Тільки так можна прожити до старості. В іншому випадку легко потрапити в зуби риб-хижаків. старше покоління прожила все життя, керуючись такими переконаннями. Їх син Піскар, вирішив, що буде надходити ще мудрішими. Він вирив нору і практично з неї не виходив. Він прожив довге, але марну життя. Герой так і не дізнався, що таке радість, друзі, пригоди.

Цей приклад доводить протилежну попередній істину: не завжди досвід старших може допомогти знайти щастя. Йдучи шляхом батьків, потрібно задуматися, куди вона може привести.

Таким чином, досвід старших враховувати потрібно, але слід добре подумати, перед тим, як накладати його на своє життя.