В чому полягає конфлікт між поколіннями?

Змінюються епохи, умови життя, світогляд людей, але проблема конфлікту між поколіннями не зникає. Вона лише трохи трансформується, «підлаштовуючись» під різні уклади життя. Мимоволі виникає питання, в чому полягає конфлікт між поколіннями? Можливо, відповідь на нього допоможе зрозуміти, чому люди ніяк не вирішать цю проблему.

Я вважаю, що протистояння між батьками і дітьми виникає через різницю у світогляді. Умови життя постійно змінюються, те, що раніше було нормою, з часом сприймається як порушення або непотрібний мотлох старовини. Не дарма від старших ми так часто чуємо фразу: «А ось у наш час…». Я впевнений, що коли-то представники нашого покоління будуть теж повторювати її. Вся справа в тому, що кожна людина звик жити так, як його виховали батьки, суспільство.

Суть конфлікту між поколіннями також у тому, що старші намагаються навчати молодих. Їх поради найчастіше мудрі, адже підказані самим досвідом. Молоді люди рідко прислухаються до них, вважаючи себе самостійними, що йдуть в ногу з часом. Цінність порад батьків, дідусів, бабусь вони розуміють тільки після того, як наб’ють шишки. Але іноді поради старших бувають дурними, тоді молодше покоління намагається протистояти впливу.

Проблема розбіжностей між батьками і дітьми неодноразово піднімалася в літературі. Герої, сюжети творів допоможуть відповісти на поставлене вище питання. Конфлікт між поколіннями відіграє провідну роль в романі І. С. Тургенєва «Батьки і діти», про що свідчить сама назва. Герої, що представляють старше покоління, втішаються спогадами про старовину, надіями на збереження звичного для них способу життя. Молодше покоління підтримує і поширює нігілістичні погляди.

Боротьба світоглядів призводить до конфлікту між поколіннями. Це протистояння В. С. Тургенєв показує на прикладі Євгенія Базарова і Миколи Кірсанова. Євгеній Базарів впевнений, що пора позбавлятися від пережитків старовини, інакше не вийде побудувати новий світ, в якому пануватиме рівноправність. Кірсанов розуміє, що пережитком давнини є він сам, тому люто захищає свої погляди. Чоловіки так і не приходять до згоди. Більше того, вони навіть не намагаються цього зробити: кожен стоїть на своєму.

Цей приклад показує, яким серйозним бар’єром між поколіннями може стати різниця в поглядах. Батькам і дітям важливо навчитися приймати світогляд один одного, знаходити плюси і мінуси в протилежних точках зору.

Деякі батьки вважають, що мають право вирішувати долю своїх дітей без їх згоди. Наприклад, батько Альоші з твору «Принижені і ображені» хоче, у що б то не стало, одружити сина на багатій дівчині. Він робить все, щоб реалізувати свій план, при цьому про почуття сина зовсім не турбується. Щастя це не приносить нікому.

Ф. М. Достоєвський показав, що конфлікт може виникати, якщо якась із сторін відчуває надмірну владу над іншою. Проте така влада тільки ілюзія.

Таким чином, конфлікт між поколіннями полягає в боротьбі поглядів і бажання мати владу над іншою людиною.