Перший подвиг Геракла – Немейський лев – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, немейський лев.

Сюжет. Могутній герой Геракл в оточенні люблячої дружини і дітей спокійно жив у Фівах. Але одного разу Гера наслала на нього безумство. Не розуміючи, що він робить, Геракл убив своїх дітей. За цей страшний злочин Аполлон наказав герою вступити в служіння боягузові царя Еврісфея і виконати дванадцять його завдань.

Еврісфей відразу ж наказав Гераклові вбити немейського лева. Це чудовисько мешкало біля міста Немеї і наводило неймовірний жах на околиці. Цар був упевнений, що Геракл ні за що не зможе впоратися з величезним левом.

Герой прийшов у місто і почав розшукувати лігво немейського лева. Навколо не було ніяких ознак людини. Пастухи та землероби або втекли в страху, або були розтерзані величезним левом. Гераклові зустрівся останній житель околиць – Молорх. Бідний хлібороб зрадів, що знайшовся герой, який хоче позбавити місто від біди. Він хотів зарізати в жертву свого останнього барана. Геракл попросив Молорха не робити цього і почекати його тридцять днів.

Геракл багато днів провів у пошуках чудовиська. Нарешті, до вечора його увагу привернув огидний запах. Лев приносив здобич до свого лігва, але не встигав її з’їдати. Тому навколо його печери валялося величезна кількість гниючої падали. У цієї печери було два виходи. Герой закрив один з них нагромадженням кам’яних брил і почав чекати противника.

Незабаром величезний лев повернувся в лігво. Геракл випустив у нього всі стріли, але вони не заподіяли леву ніякої шкоди. Чудовисько видало громоподібний рев і стало виглядати героя. Немейський лев помітив ворога і помчав на нього величезними стрибками. Геракл холоднокровно спостерігав за наближенням лева і в потрібний момент завдав потужний удар палицею. Лев був приголомшений і впав на землю. Герой схопив його за горло і задушив. Знявши з чудовиська шкуру, він відправився назад.

Закінчувався тридцятий день. Молорх думав, що сміливець вже загинув. Раптово з’явився Геракл із шкурою немейського лева на плечах. Він попросив Молорха заснувати в цей щасливий день знамениті Немейські ігри. Зевс на честь перемоги сина створив сузір’я Лева.

Боягузливий Еврісфей не на жарт перелякався, побачивши мертвого лева. Він зрозумів, що Геракл наділений дивовижною силою. Цар заборонив герою входити в Мікени і спостерігав за ним лише з високих стін міста.

Відгук про твір. Перший подвиг Геракла відразу ж привернув до нього загальну увагу. Люди зрозуміли, що серед них з’явився чоловік, рівний по силі богам. Геракл почав нелегкий шлях спокутування свого гріха.