Що значить для людини ремесло і мистецтво, як вони відбиваються в його житті, на що впливають?

Чи замислювалися ви, що значить для людини ремесло і мистецтво? Перед тим, як відповісти, озирніться навколо. Книги, посуд, аксесуари, картини, музика, фільми та багато іншого – все це речі, зроблені ремісниками і шедеври, створені творчими людьми. Хіба можна уявити життя без всього цього?

Ремесло – діяльність, яка забезпечує нас корисними або просто милими штучками. Без нього людина не знала б, що таке зручні меблі, красивий посуд, аксесуари, різноманітні пристосування. Таким чином, ремесло істотно полегшує наше життя.

Твори мистецтва, не можна назвати практичними, корисними в побуті. Вони швидше прикрашають наші дні, впливають на психічний стан. Мистецтво здатне надихати, мотивувати, дарувати душі умиротворення. Без цього неможливо жити повноцінним життям. Крім того, багато людей присвячують своє життя цим видам діяльності.

У народі кажуть: «На смак і колір товаришів немає». Переваги людей відрізняються, тому кожен із нас оточує себе штучками «близькими за характером». Не дарма, інтер’єру можна судити про характер людини. Твори мистецтва також не універсальні, адже кожен з нас вибирає те, що йому по душі. В людському житті предмети мистецтва і ремесла відображаються по-різному, будучи частиною інтер’єру, зовнішності, духовної сфери й під. Звичайно ж вони впливають на людину. Наприклад, оточуючи людини в дитинстві, вони впливають на формування його особистості, а в дорослому житті допомагають зберегти теплі спогади або зробити правильний вибір.

Вплив мистецтва та ремесла на людське життя можна простежити і на прикладі літературних сюжетів і героїв. Мистецтво може стати дороговказом, тим промінчиком світла, до якого прагне людина. Наприклад, Ніна Зарічна з п’єси А. П. Чехова «Чайка» мріяла стати актрисою. Батьки дівчини були проти цього, але вона не залишила мрію. Шлях до театральними підмостками виявився нелегким. Ніна вийшла заміж, але через деякий час улюблений втратив до неї інтерес. Дитина героїні помер невдовзі після народження. Що ж допомогло Ніні знайти сили жити далі? Мистецтво. Жінка вирішила почати все з нуля і все ж таки стати актрисою.

Приклад Ніни Зарічної показує, що мистецтво допомагає людині знайти себе, знайти сили жити далі.

Ремесло забезпечує людину не тільки предметами побуту, гардеробу та іншими речами, але і часто стає джерелом доходу. Головний герой повісті М.В. Гоголя «Портрет» перетворив мистецтво живопису в ремесло, заробляючи таким чином гроші. Ремесло в цьому випадку допомогло зайняти певну нішу в суспільстві, а пізніше відкрило очі на наслідки роботи по шаблону.

Образ Чарткова – доказ того, що ремесло впливає на особистість не менше, ніж мистецтво.

Можна зробити висновок, що вплив ремесла і мистецтва на людину можна розглядати в двох аспектах: коли людина звертається вже до результатів цих видів діяльності або ж сам є творцем речей, творів мистецтва. У будь-якому випадку, ремесло і мистецтво відображають внутрішній світ людини.