Аналіз вірша Пастернака «Єдині дні»

Віршована робота «Єдині дні» була написана Борисом Пастернаком в останні роки його життя. Поет розумів, що смерть близька. До того ж, його болісно мучила хвороба, яка сиділа всередині. Пастернак був хворий на рак легенів.

Також, його літературна творчість було серйозно розкритикована через роману «Доктор Живаго». Незважаючи на те, що Борис Леонідович отримав за свій чудовий роман Нобелівську премію, на території СРСР твір обмовили з усіх боків. Хоча ті особи, які висловлювали свої відкриті заперечення, навіть в очі не бачили тексту роману.

Віршована робота «Єдині дні» написана в простій формі. Вивчаючи роботу між рядків, простежується думка автора про те, що після смерті, життя людини продовжується і далі, однак це відбувається за земними межами.

Борис Леонідович порівнює рух життя з постійним рухом сонця, яке раз на рік потрапляє на одне і теж місце. І відбувається це в день зимового сонцестояння. Саме цей день поет називає єдиним.

Пастернак озаглавливает такий день і такий процес солнцеворотом. Досить незвичайний термін, узятий з язичницької культури. За допомогою такого виразу автор може найбільш чітко описати поняття статики і динаміки. Поет намагається описати той момент, коли рух сонця завмирає, зупиняється. Проте робить це з допомогою дієслів, що передають рух: «тече», «проходить».

Думаю, Борис Пастернак намагався сказати, що все в нашому житті взаємопов’язано і безперервно. Рух можна побачити в будь-якому процесі, явищі! І всі свої думки на цю тему, автор майстерно виклав у вірші «Єдині дні».