Твір-опис за картиною І. К. Айвазовського «Море. Коктебельська бухта»

Великий майстер пензля Іван Костянтинович Айвазовський надзвичайно любив спостерігати за морськими пейзажами і переносити бачене на свої полотна.

Однією з найвідоміших його картин є «Море. Коктебельська бухта». Вона наповнена світлом, яскравими і теплими тонами, які припадуть до душі будь-якому глядачеві.

Однак перше враження дуже оманливе. Перед нами розбурхане, хвилююче море, яке гойдає на своїх хвилях невеликий корабель. Він схиляється на бік, на мить і зовсім зникає за морською хвилею, однак, потім знову спливає на поверхню.

Я уявляю, як відважно і злагоджено діє команда корабля, намагаючись вирівняти судно і дістатися до берега. Тільки от у моря зовсім інші плани. Воно жене корабель до скелястих берегів, про які судно може просто розбитися, а весь екіпаж загинути. Від такої думки в серцях всіх членів команди застигає кров. Вони продовжують і далі боротися з хвилями, намагаючись направити свій корабель до омріяного берега.

А на тому березі, глядач може побачити ще один човен, яка виглядає досить пошарпаній, з порваними вітрилами, з погнутими щоглою. Але, це не важливо! Головне, що її господар зміг перемогти водну стихію і припливти до суші, витягнувши свій човен на берег. Тепер він живий, і найстрашніше позаду!

Яскраве сонце, яке видніється з-за горизонту, дає надію на краще, на перемогу людини в сутичці з природною стихією. Я думаю, зусилля команди будуть винагороджені і вони зможуть врятуватися і вижити.