Образ Євгенії Комельковой в повісті Васильєва «А зорі тут тихі…»

Серед прекрасних жіночих образів повісті Бориса Васильєва «А зорі тут тихі…» особливо виділяється образ Євгенії Комельковой.

Женя була яскравим сонечком, яке зігрівало героїв навіть у важкий час війни. Їй було всього 19 років – розквіт юності, коли ще так хочеться жити і любити, коли ще стільки не сказано і не зроблено! Автор вказує, що вона дочка офіцера, і можливо це вплинуло на її характер. Незважаючи на ще майже дитячу зовнішність, Євгенія була сильною, відважною особистістю.

На початку війни Комелькова пережила трагедію – на її очах розстріляли всю сім’ю. Однак про це навряд чи хтось міг здогадатися, дивлячись на пустотливу, лучащуюся життєрадісним світлом, дівчину. Так, вона страждала, але не показувала це іншим, не засмучувала своєю бідою. В її душі було стільки мужності, яке вона прикривала гарною посмішкою. І лише не багато могли це зрозуміти. Так, наприклад, мудра Рита проникливо говорить про неї: «Красива, красиві рідко бувають щасливими».

Автор особливо відзначає зовнішність своєї героїні. Вона була дуже красива: руді прекрасні волосся, зелені очі, високий зріст, біла шкіра. В її очах було небезпечно закохуватися. Горде красиве обличчя вразить навіть ворога.

Навіщо Васильєв так заглиблюється в опис зовнішності героїні? Він показує, що така жінка могла б блищати на сцені, дивувати своєю красою і харизмою. Але їй доводиться губити свою красу на війні.

Завдяки своїй зовнішності і вродженої артистичності, Женя створює дивовижну сценку для ворога: розігрує безтурботність, хлюпаючись у воді. І робить це так правдоподібно, що вороги думають, що десь поруч знаходяться солдати. Насправді Дружині було дуже страшно, в її величезних прекрасних очах стояв недитячий страх, але його не було видно. А адже раніше Женя нічого не боялася. Вона любила їздити на конях, не боялася сидіти разом з батьком у засідці, полюючи на кабанів. Нарівні з чоловіками дівчина каталася на мотоциклі і співала під гітару. Їй легко давалося крутити легкі романи з чоловіками. Але от іншим було його відношення до полковнику Лужину. Він для неї став опорою. Після розстрілу сім’ї вона пішла на фронт, і він був тим, хто підтримав її. За любов до Лужину багато засуджували Женю, адже в нього була сім’я. Дівчина це розуміла, але не могла зупинитися.

Коли Комелькова прибула під командування Федота Васкова, то викликала захоплені погляди інших дівчат. Навіть вони відзначали її красу. Її називали русалкою, захоплювалися її прозорою шкірою, вигукували, що з неї тільки ліпити скульптури. Навіть «пеньок замшілий» Васьков відзначав її красу, та тільки не вмів це висловити.

Женя виявляє героїзм, намагаючись відвести удар від дівчаток на себе в момент небезпеки. Але коли отримує кулю, то не може повірити, що гине. Адже це так нерозумно, коли тебе всього дев’ятнадцять років. Навіть зараз вона виглядає чудово, що помічають навіть стріляли німці, дивлячись на її горде гарне обличчя.