Може чи реальність зруйнувати мрію?

Мрія…Нездійсненна, висока, заповітна… Якою б вона не була, є одна спільна риса – здатність окриляти людину, змушувати його занурюватися в солодкі думи, представляти і ідеалізувати.

Мрія веде людину вперед, дозволяє здійснювати вчинки чи навіть подвиги, спрямовує її, допомагає, дає поштовх. І вона може здійснитися. Але є одна велика перешкода – навколишня реальність. Події часто складаються таким чином, що створюють непереборні перешкоди для здійснення мрії. І їх можна обійти, не можна вирішити. Доводиться звернути з наміченого шляху, змінити своєї мрії.

Так, наприклад, відбувається з героєм оповідання Лева Миколайовича Толстого «Після балу». Іван Васильович, згадуючи дні молодості, з натхненням розповідає нам, своїм читачам, про те, як насолоджувався чистим і світлим почуттям любові. Його переповнювало справжнє щастя: він всю ніч танцював на балу зі своєю коханою. Лише один раз він поступився іншому партнерку: Варенька пройшла кілька кіл зі своїм батьком. Але і до нього Іван Васильович відчував захоплені почуття. Весь світ ніби переливався яскравими фарбами. Молодий чоловік був щасливий, емоції били через край. У такому стані він просто не міг заснути. І в той фатальний ранок після балу він вирішив прогулятися. Ось в цей час і відбувається прозріння: жахливе дійство розгорнулося на очах у Івана Васильовича – екзекуція над збіглим татарином. І керував нею ні хто інший, як батько його коханої Вареньки. Як тепер з цим жити? Хіба можливо повісті до вівтаря дівчину, чий батько настільки жорстокий і нелюдський? Іван Васильович не зможе насолоджуватися своїм щастям і здійснити заповітну мрію, знаючи, що хтось в цей час мучиться і страждає з вини його коханої, нехай і побічно до цього причетною. Жорстока реальність руйнує всі щасливі мрії, ніби вмить спускає з небес на землю.

Головний герой оповідання Антона Павловича Чехова «Іонич» також проходить випробування реальністю і зазнає поразки в цьому протиборстві. Дмитро марить про професії лікаря, він мріє допомагати людям, нести добро. Але дійсність виявляється зовсім несприйнятливою до чистих помислів молодої людини: міщанство і вульгарність заглушають абсолютно все. Одноманітність і нудьга – ось постійні супутники колись палаючого жагою покликання лікаря. Дмитро Старцев загруз в цьому болоті, погладшав, став грубий і буркотливий. Пацієнти тепер для нього лише джерело доходу, а всі справи і помисли зосереджені в нічному клубі за азартною грою.

Мрія крылата, вона кличе за собою, змушує рухатися до мети. Реальність же ламає її, опускає на землю. Слабкі люди відразу відмовляються від своїх планів, загрузнувши в побутовій сірості буднів. Сильні ж шукають заміну і йдуть на шляху до нових ідеалів.