«Про двох великих грішників» (аналіз легенди з поеми Некрасова «Кому на Русі жити добре»)

У віршованих і творчих роботах Миколи Некрасова дуже часто можна простежити і розглянути актуальні проблеми, на які автор робив особливий нахил. Звичайно ж, це проблеми громадські, ті, які живуть серед простого народу і щодня пригнічують звичайної людини.

На думку Некрасова, основною метою літературної творчості повинна бути боротьба за свободу і справедливість. Дуже часто, вірші Миколи Олексійовича наповнені справжнім відчаєм, безвихідним становищем. Однак наперекір всьому римовані рядки залишають в душах читача надію на краще.

Про що ж намагається сказати Некрасов у своєму грандіозному твір «Кому на Русі жити добре»? Послереформенное зміни, які дали селянам право на свободу змогли змінити їх життя на краще?

У створеній поемі настільки багато образів і сцен, що читачеві легше розмірковувати над ними окремо.

Цікавий сенс голови «Про двох великих грішників». Головним героєм є розбійник Кудеяр, який стільки гріхів зробив, стільки людей на той світ відправив. І тут в один прекрасний момент, до нього приходить усвідомлення того жаху, який він наробив своїми руками.

Що ж робить Кудеяр? Він починає винищувати зло, і робить це своїм методом – вбивством. Він позбавляє життя коханку, а потім йде молитися в монастир. Там, перед ним з’являється образ ангела, який пропонує розбійнику зрізати закривавленим ножем великий дуб.

Після цього всі його гріхи будуть відпущені. Кудеяр приймається за роботу. І під час своїх старань, повз проїжджає пан Глухівський. Про це страшному людину в народі ходили жахливі розповіді. І Кудеяр вирішується зарізати його і покарати позбавленням життя. У той же момент дуб падає, і тягар гріхів покидає героя.

Ще один епізод, який змінює погляди селян на всепрощення, пов’язаний з Савелієм. Він починає виправдовувати ті злісні проступки розбійника, називаючи їх іскрою, яка може розгорітися та в полум’я.

Ознакою прийдешніх змін є і Григорій Добросклонов. Він, немов прийшов у поему з іншого світу, з новою життя. Він закликає всіх прагнути до щастя і свободи, а не смиренно терпіти все, що відбувається.

На думку автора поеми – Миколи Некрасова, життя народу і література нероздільні. В літературі описані всі ті потрясіння і події, які вплинули на долю народу, які відкрили простій людині очі на сувору дійсність і закликали його до боротьби за своє щастя.