Образ бабки Анисьи в казці Паустовського «Заячі лапи»

У казці Паустовського «Заячі лапи» несподівано з’являється такий персонаж, як баба Онися. Автор не дає опису її зовнішності, проте дуже добре передає читачеві весь її багатий внутрішній світ. Вона дуже стара і мудра, тому вже по-іншому дивиться на буденні речі. Їй не здається, що дідусь, послав Ваню до ветеринара, займається даремною справою. На думку жінки, все живе потребує захисту і допомоги. Саме тому, зовсім коротеньке поява в казці бабки Анисьи – кардинально змінює хід історії. Вона дарує Вані Малявіну і його дідові надію на те, що зайця хоч хтось зможе зцілити.

Баба Онися дуже уважно стежила за розмовою між ветеринаром і Малявиным почула, як лікар відмовився лікувати лапи покаліченого зайця. Вона дуже добре зрозуміла хлопчика і те, що він відчував у цей момент. Його тривога, що межувала з відчаєм після суперечки з байдужим і навіть озлоблених лікарем, передалась і їй самій. Вона не могла це так залишити. З іншого боку, змушувати лекаря доглядати за звичайним лісовим та до того ж потовченим зайцем, їй теж було не під силу.

Старенька, дає наказ Вані Малявіну, щоб хлопчик відправився з дідом в місто до нікому Карлу Петровичу. Той, за словами бабусі, обов’язково виходить зайця. І судячи тому, що лікар виявився дитячим педіатром, можна припустити, що у Анисьи були діти, а зараз є онуки, а можливо і правнуки. Вона все життя, при необхідності лікувала своїх діток саме у цього лікаря, і вважала його справжнім професіоналом.

Онися не була багата, але й не нищенствовала. З господарства у неї була коза, яку вона вела до байдужому ветеринара. Вона не сумнівалася в його кваліфікації. Немає. Стареньку в цей момент, турбувала саме його черствість до пораненому живій істоті.

Жінка в творі втілює собою добродушну, жалісливу, дуже милу і таку рідну бабусю. З-за віку і життєвого досвіду, вона дуже мудра, але в той же час по-дитячому наївна. Не дивлячись ні на що, вона продовжує вірити в краще, шукаючи в людях тільки позитивні якості. Її серце відкрите, а душа, як і раніше чиста. Бабуся, як і раніше, вірить у диво, намагаючись зробити так, щоб і інші в нього не переставали вірити.

Онися не сміється над ним, і над його бажанням, у що б то не стало вилікувати зайця. Вона просто розуміє, наскільки це важливо людині, тому рекомендує звернутися до відомого в місті педіатра. Це все, чим вона може допомогти, але саме завдяки її порадою, зайця вдалося врятувати.

Баба Онися у казці, символізує, швидше за все, знак долі, посланий людині знову важкі часи. Багато люди в паніці чи горе, просто перестають звертати на такі знаки уваги. Іноді варто прислухатися до «випадковим радам», щоб не упустити щось важливе, що неодмінно допоможе змінити ситуацію. Але, людина, навпаки, замикається в собі і своїй проблемі, не бачить і не чує оточуючих. Він втрачає надію на краще і таким чином, сам назавжди закриває вихід з проблеми.