Вірність власним слова

Вірність власним слова з незапам’ятних часів викликала в людях повагу. Необов’язкове ставлення до свого слова завжди було презираемо. Тому в порядних родинах дітям з дитинства говорять про необхідність тримати слово. У сучасному житті немає такого відповідального ставлення до цього слова. А адже вірність власним слова — це один з показників відповідальності і благородства людини. Дане слово накладає на нього зобов’язання і відповідальність перед іншими людьми, він зобов’язаний стримати його, щоб не підвести інших.

У літературі досить прикладів на цю тему.

Так, у повісті А. С. Пушкіна «Капітанська дочка» Петро Гриньов виявляється перед вибором: піти на службу Пугачову, рятуючи тим самим своє життя, або опинитися на шибениці. Але Петро присягав на вірність державі і без роздумів відповів бунтівникові, що він дворянин за походженням, давав клятву вірності государині і тому для нього неможливо перейти на бік його ворога. Прямодушність Петра вразило Пугачова. Пугачов, в свою чергу, теж проявив вірність слову, дізнавшись у Гриневі того юнака, який подарував йому заячий кожух в утруднених для розбійника обставин. Пугачов тоді дав обіцянку Петру не забути його милості. І не забув, помилував Петра. Цього розбійника теж було не чуже благородство.

У повісті «Сашка» Ст. Л. Кондратьєва герой теж вірний слову, незважаючи на загрозливу йому смерть. Сашка відмовляється розстрілювати полоненого німця, якого обнадіяв на збереження життя, посилаючись на радянську листівку. Він віддавав собі звіт, що сам може опинитися під розстрілом, але його намір не порушити обіцянку, дану полоненому ворогові, і зберегти йому життя було непохитним. І наказ був скасований.

Дуже зворушливий розповідь Л. Пантелєєва «Чесне слово». Вражає твердість маленького хлопчика і вірність своєму слову навіть у грі. Він не міг піти з уявного поста, його утримувало чесне слово. І зрозуміло, що з цього хлопчика виросте дуже надійна людина.

Отже, вірність власним слова часто вимагає мужності, самовідданості і витримки, оскільки вірність слову може викликати небезпека для життя і може завдавати якісь життєві незручності та проблеми.