Коротка біографія Чайковського П. І.

Чайковский П.И.
Російський композитор народився в 1840-м травнем місяцем, 7-м числом, у місті Воткінськ. Батьком його був видатний інженер того часу, матір’ю – дочка важливого митного з Франції. Батьки Петра захоплювалися музикою, в їхньому будинку часто організовувалися прослуховування творів композиторів, а самі мати з батьком грали на фортепіано та органі. Початкову освіту було отримано хлопчиком в домашніх умовах. Батьки прищепили дитині любов до музики. Після Петро вступив в пансіон, де вчився близько двох років.

1852-м роком юнак став навчатися в Училище правознавства Імператора. Два довгих роки хлопчик провів далеко від рідних пенатів.

У віці 19 років Петро Ілліч отримав звання радника і став працювати за спеціальністю в Юстиционном Міністерстві. Закінчив навчання юнак 1859-м.

1862-му молодий чоловік кидає роботу і стає одним із тих, хто першим став навчатися в Петербурзькій консерваторії. 1865-му він закінчує навчання, в цьому ж році їдучи до столиці Росії.

1868-му молода людина закохується в співачку опери Д. Арто, і пропонує їй вийти за нього заміж, але цього шлюбу не судилося втілитися в життя. У Москві Петро Ілліч працює професором консерваторії міста. Протягом 4-х років (1872-й – 1876-й) він виступає в ролі критика в газеті «Русских ведомостей».

Чайковський створює увертюру «Ромео і Джульєтта», а також – твір «Франческа де Ріміні», яке було створено за мотивами творів Данте. 1875-му Петро Ілліч починає роботу над своїм шедевром «Лебединим озером». Через два роки старанної роботи світ вперше зустрічає знамениту річ, відразу ж підкорила публіку.

Незважаючи на те, що Петро Ілліч був талановитим музикантом, в особистому житті йому не таланило. Після трагічної любові до Дезіре, весілля з якою не відбулася у зв’язку з її від’їздом до Італії, композитор поринув у світ музичних творів, активно творячи нові творіння.

Пізніше чоловік зробив помилку, взявши в дружини абсолютно невідповідну за складом духу дівчину. Вона не розуміла ні його творчості, ні його образу думок, тому подружнє життя не задалася. Петро Ілліч втомився терпіти свою дружину і, рятуючись від неї, поїхав спочатку за кордон, а згодом – пішов з консерваторії. Як людина глибоко-творчий, музикант шукав шлях до себе і не міг його відшукати.

До самої своєї смерті Петро Ілліч створював музичні твори. Серед них кілька опер, досить велика кількість симфоній, увертюр. Композитор постійно перебував у роз’їздах, відвідуючи закордонні країни зі своїми концертами.

Він загинув, заразившись холерою, коли йому було 53 роки. Витрати на його похорони взяв на себе імператор, який поважав великого людини. Свій останній притулок Петро Ілліч знайшов в Олександро-Невській лаврі.

Відомо, що композитор був дуже чутливою людиною, тонко співпереживаючою і чуйним до інших людей. Він був товариським і тактовним, однак у певний момент розчарувався в людях і цілком поринув у творчість. Твори Чайковського донині викликають захоплення в серцях населення.