Коротка біографія Крилова І. А.

Крылов И.А.
В. А. Крилов народився у 1769-му році, в лютому, 13 числа, у Москві. Його батьками були А. П. Крилов, капітан драгунського полку, і М. А. Крилова, наділена природним розумом жінка. Дитинство його пройшло в роз’їздах. В домашніх умовах хлопчик навчався грамоті, а іноземної мови був навчений у сусідів родини. У 1777-му році Крилов записується подканцеляристом в суд Калямзинского району, а через деякий час – магістрат Твері.

Незважаючи на те, що юнак не міг повноцінно вчитися, він дуже багато читав книжок. Майбутній уславлений письменник байок надходить на службу в канцелярію в 1780-му році. В 1782-му він разом із матір’ю їде до Санкт-Петербурга, так як та хоче поклопотати за свого сина. Зокрема, М. А. Прохорова стурбована питанням своєї пенсії і незавидною долею юнака. Сім’я залишається в північній столиці аж до серпня 1783 року, після чого Іван звільняється з посади підканцеляриста в Тверському магістраті. Незважаючи на те, що його відсутність було незаконним, Крилов отримує чин канцеляриста і влаштовується служити в Петербурзьку казенну палату.

В 1784-му Крилов створює свій перший твір. Це оперне лібрето під назвою «Кофейница». Свою творчість хлопець відніс Брейткопфу, що дало йому 60 рублів за твір. На жаль, «Кофейница» була надрукована пізніше, в 1868-му році. Лібрето вважається недосконалим, так як шістнадцятирічний письменник вперше спробував свої сили на літературній ниві.

В 1785-му В. А. Крилов пише п’єсу «Клеопатра». Дмитрієвський, відомий актор, якого він відніс трагедію, мотивує юнака на створення таких шедеврів, проте «Клеопатра» йому не подобається. Юний письменник пробує сили далі і створює в 1786-му році п’єсу «Філомела», мало відмінну від творів його сучасників.

Незадоволений матеріальним становищем в казенному відомстві, Іван переходить на роботу в інше місце. 1788-й є переломним для молодої людини, з-за загибелі його матері. На плечі юнака звалюється турбота про маленького брата, Львові. Крилов все свій час, піклується про нього так, немов Лев – його син. Крилов пише сатиричний твір «Бешкетники» в 1788-му, де створює карикатуру на драматурга Княжніна.

У 1789-му Іван випускає щомісячне видання з сатиричними нюансами «Пошта духів». Жорстке висміювання суспільних звичаїв викликає незадоволення влади. У зв’язку з тим, що журнальне видання мало мала кількість передплатників, воно виходило всього півроку. П’ять років, з 1971-го по 1976-й, жив Крилов на Мільйонній вулиці, у Бецкого. 7 грудня 1790-го молодий письменник йде зі служби в Кабінеті Імператриці. У 1791-му році він володіє друкарнею. Січнем 1792-го виходить новий журнальне видання, «Глядач», що має схильність до сатиричному карикатуризму. В 1793-му «Глядач» починає іменуватися «Санкт-Петербурзьким Меркурієм». Зросла кількість передплатників журналу, в тому ж році їх стає 173.

Крилов їде з міста Петра 1 і в 1797-му їде вчити дітей Ф. С. Голіцина в Зубриловку. У 1801-му Іван стає секретарем за князя Голіцина, в зв’язку з призначенням останнього генерал-губернатором. По закінченню чотирьох років з цієї дати, письменник показує Дмитрієвської переклади Лафонтеновских байок. Актор високо оцінює діяльність письменника. У 1806-му Іван пише всього 3 байки, проте вже у 1807-му Криловим створено кілька сатиричних п’єс.

1808-й рік характеризується надходженням байкаря на служіння в монетний департамент, а також створенням великої кількості байок. У 1809-м Крилов випускає найперший збірку власних байок, який приносить йому всенародне визнання. Байкар починає допомагати бібліотекаря в 1810-му році, перейшовши на роботу в Імперську бібліотеку. В місяці березні, 23 числа, 1816-го, Крилову присвоєно чин бібліотекаря. Груднем 1811-го його обирають членом Російської Академії. Помер І. А. Крилов в 1844-му, 9-го листопада. Його поховали через чотири дні, 13-го листопада.

Після себе він залишив 236 байок, комедійні і трагедійні п’єси. Крилов був увічнений в пам’яті нащадків своїм великим талантом.