Коротка біографія Арістотеля

Аристотель
Знаменитий грецький філософ був народжений 384-м роком до нашої ери, в місті Стагира. Батьком знаменитого мислителя був Нікомах, що народилася в Андросі, який був лікарем за царя Аминте. Матір’ю філософа – Фестида, народжена в Халкіду.

Рано ставши сиротою, майбутній засновник Ликея був узятий на виховання родичем по імені Проксен. По настанню вісімнадцятиріччя, Аристотель поступає в Академію імені Платона, де проводить багато років у пізнанні і спогляданні світу навколо нього. Філософський напрямок мислителя було засновано на вченні його вчителя Платона. Аристотель проявив себе в різних областях: він створив діалоги про вчення Платона, твори про логіці, фізиці, деякі частини свого філософського трактату «Про душу». Крім цього, він викладав основи риторики учням Академії. Аристотель залишався до самої смерті наставника в школі і тісно зблизився із Ксенократом.

Коли Платон вмирає, місце вчителя в навчальному закладі займає Свесипп, що викликало невдоволення і нарікання серед учнів, які вирішили покинути це місце. Аристотель йде разом з ними і примикає до об’єднання платоніків, яке заснував Гермій, цар Аса. Тиран поважав вченого і з задоволенням слухав лекції філософа. Його прийомна дочка, Піфіада стала дружиною філософу, народивши йому дитину жіночої статі. Після смерті дружини Аристотель узяв в будинок служницю по імені Герпеллида, яка принесла йому сина Нікомаха.

Три роки пробувши в місті Асса, мислитель виїхав на Лесбос, де в місті Мителены викладав кілька років. Звідти він поїхав виховувати сина царя Македонії Філіппа, майбутнього великого завойовника, Олександра. У тринадцятирічному віці царевич став навчатися у знаменитого філософа, викладав йому безліч предметів. Зокрема, завдяки Аристотелю, спадкоємець царя Філіпа полюбив грецьку поезію і знав основи медичної науки.

В 334-му році царевич сходить на трон, після смерті його батька Пилипа. Аристотель йде в Афіни, де засновує свою першу школу, Лікей. Навчальний заклад, як вважалося, було перипатетическим, так як під час бесіди люди прогулювалися по садах. У 323-м Македонського не стало і філософа почалися гоніння. Імовірно, це було пов’язано з тим, що Арістотель добре спілкувався з великим завойовником. Друга версія припускає, що політичні гоніння почалися з-за того, що вчений був метек, тобто не мав громадянством жителя Греції. Філософ вирішив поїхати, щоб не знищити себе, як Сократ. В Халкіду він став жити зі своєю другою дружиною по імені Герпеллида і рідними дітьми.

Через рік після цих подій, великий філософ давнини загинув через хвороби шлунку. Тіло його було перенесено у місто Стагири, де співвітчизники поставили для нього склеп в його честь.

Основною заслугою мислителя вважалося те, що він створює знамениту «Метафізику», де поділяє всі на причини і першопричини того, що відбувається. Крім цього, йому належить развитийный принцип, який він вперше вводить в історію. Він також створює ієрархічну систему всього сущого на землі. Крім даних моментів, філософ активно розробляє ідею про душу, дедуктивному та індуктивному методі вивчення науки.

В історії Аристотель займає чільне місце не тільки як великий філософ, мислитель і вчений, але і як наставник царевича Олександра з Македонії, адже останній дуже багато знання отримав від свого вчителя, а любов до «Іліаді» Гомера збереглася у нього на все життя. Вважається, що завдяки Аристотелю, пізнав вчення великого Платона, філософія стала розвиватися як наука.