Коротка біографія Фонвізіна Д. І.

Фонвизин Д.И.
Автор знаменитого твору, высмеивающего життя і вади суспільства того часу, був народжений в місяці квітні, 3-ним числом, у 1745-м. Батьками його були дворяни, що мали коріння від роду лівонських лицарів. У сім’ї панував патріархальний уклад. Маленький Денис первинне освіту здобув у домашніх умовах, а в 1755-му став навчатися в гімназії для дворян при Московському університеті. По закінченню навчального закладу, юнак вступив на факультет філософії при університеті. Через п’ять років від початку навчання, Денис їде в Санкт-Петербург як один з кращих учнів на потоці, де відбувається його знайомство з великими людьми. Це були Ломоносов і Сумароков. Протягом поїздки юнак бачить театралізоване дійство на сцені, що справляє на нього величезний ефект і викликає бажання займатися даним видом діяльності.

У тому ж році молодий чоловік починає свій творчий шлях, створюючи перші літературні опуси. Специфіка написаних речей Дениса Івановича включала в себе елементи сатири. Рання повість «наталка полтавка» була опублікована 1760-м роком. Крім письменницького початку, в юному людині сильно творче начало, як перекладача. Це знаменує його прагнення до перекладів творів іменитих людей з інших країн. Фонвізін працює над письменством таких геніїв, як Хольберг, Террасон, Овідій. З задоволенням молода людина переводить Гресс. Також улюбленими персонами для перекладу служать Вольтер і Руссо, пропагують якісно нові ідеї в епосі.

Денис Іванович стає професійним перекладачем, працюючи над творчістю зарубіжних авторів. Ця подія відбувається у 1762-му, а наступним роком письменник виростає до посади секретаря у Єлагіна, міністра закордонних справ Росії. Через шість років Фонвізін йде з попереднього місця роботи і стає секретарем у графа Паніна.

1768-й знаменується створенням комедії з елементами сатири, викликала широкий резонанс у Катерининської епохи. Назва твору – «Бригадир». Сатирика запрошують на читання до самої імператриці, зацікавленої у творенні молодого творця.

Починаючи з 1777-го, Денис Іванович рік проводить, подорожуючи за кордоном. Термін його творчих пошуків закінчується 1778-м роком, він повертається додому. По прибуттю на батьківщину, чоловік стає радником-канцеляристом. Через чотири роки Фонвізін пише публіцистичний твір «Міркування про неодмінні державні закони». Дана подія відбувається в 1873-м.

Посада статського радника молода людина освоює з 1781-го по 1782 рік. В останній рік відбулося відкриття комедійної сатири «Недоросток», в столиці Петра 1, Пітері. Через рік п’єса ставиться в столиці Росії, маючи великий успіх у глядачів.

Починаючи з наступного року, чоловік відвідує Європу, подорожуючи по різних країнах. Через два роки від початку подорожі великого драматурга впливає апоплексичний удар. По закінченню наступних років Денис Іванович приїжджає на батьківщину. Наступні роки чоловік страждає паралічем, але не припиняє своїх пошуків у літературі. Зокрема, Фонвізін долає заборону імператриці Катерини на публікацію творів, видаючи їх за життя.

У грудні, 12-м числом, Денис Іванович гине, залишивши незакінченою власну автобіографію. Ця подія відбувається в 1792-м. Похорон драматурга відбулися в Петербурзі. Крім власної творчості, сатирик залишив у серцях людей незабутнє враження від власного сприйняття нормованих понять епохи в сатиричному ключі.