Коротка біографія Рахманінова С. В.

Рахманинов С.В.
Великий російський композитор народився в 1873-му березнем 20-го числа, в маєтку Новгородської губернії під назвою Онег. Його батьком був дворянин Василь Рахманінов, має коріння від молдаванина Василя Рахманіна. За переказами останній був онуком короля Стефана 3. Матір’ю Сергія була Любов Бутакова, дочка директора навчального закладу для кадетів.

Рахманінов з дитинства ріс музично обдарованою дитиною. З боку його родичів (дідуся по лінії батька, тата хлопчика) були спадкові здатності до музикування, однак тільки Сергійко став професіоналом музичного справи. Його інтерес в даній області був рано помічений. Перші уроки йому проводила мати, потім – вчителька з музики Орнатская А. Д.

У 1882-му Сергія запросили на навчання до консерваторії Санкт-Петербурга, проте навчання не склалося через частих прогулів занять юним даруванням. Сім’я Рахманінових порадилася між собою і вирішила перевести підлітка в пансіон Н.С. Звєрєва, що знаходиться в Москві. У 1885-му Сергій переїхав у столицю, у навчальному закладі його взяли на 3 курс. По закінченню 4-х років Рахманінов і Звєрєв посварилися, і юнак пішов з консерваторії, оселившись у сім’ї Сатиных.

У 1888-му юнак став навчатися в А. В. Зилот в класі фортепіано, а на наступний рік – почав вивчати композицію у іменитих педагогів. За виконанням дев’ятнадцятирічного віку Сергій Васильович закінчив консерваторію, отримавши золоту медаль. Талант юного композитора був помічений московської аудиторією, а його перший оперний твір «Алеко» Чайковський хотів поставити в репертуарі Великого театру, однак, у зв’язку з його смертю, не довів справу до кінця.

Через рік юний композитор став викладати в Маріїнському театрі, а згодом – у Катерининському і Елизаветинском інститутах. По закінченню 4-х років з початку викладання, юнак стає другим диригентом в Московській російської приватної опери. Ця робота тривала рік.

У 1897-му Рахманінов надовго поринув у депресивний стан, у зв’язку з провальною прем’єрою симфонії № 1 в Пітері. Недолік полягав у малій досвідченості диригента оркестру. Крім цього, занадто новаторський внесок Сергія Васильовича був не оцінений аудиторією міста. Три роки по закінченню цієї дати (з 1897-го по 1901-го року) композитор не складав нових музичних творів, лише зрідка намагаючись написати що-небудь. Звернення до лікаря, що працює з технікою гіпнозу, Н.В. Далю, допомогло чоловікові вийти з кризи і знову почати роботу за покликанням.

У 1901-му Сергій Васильович закінчує роботу над своїм Другим фортепіанним концертом. Згодом він приймає запрошення на диригентську посаду у Великому театрі міста Москви, де протягом двох сезонів працює по професії. У 1903-му він кидає роботу, вирішивши зайнятися музикою, зокрема, композицією. 1906-му він їде в Італію, після оселившись у місті Дрезден, де інтенсивно працює над своїми творами. Через 3 роки Сергій Васильович здійснює концертне турне по сполучених штатах Америки і Канаді. 1909-му він дописує свій Третій Фортепіанний Концерт.

У 1917-му композитор виступив на концерті в Тенишевском училище. Це був останній виступ Рахманінова в Росії. Незабаром після революційних подій 17-го року він разом із сім’єю виїхав за кордон, залишивши все майно в країні.

У лютому 1918-го Сергій Васильович виступив в місті Копенгаген. Згодом він наполегливо тренується в грі на піаніно і успішно виступає у концертних програмах зарубіжної сторони. Першими числами листопада, у 1918-му, композитор їде з родиною в Нью-Йорк, де його тепло приймає публіка.

За період свого музикування за кордоном Сергій Васильович написав всього 6 творів, які, однак, навіки увійшли у пам’ять поколінь.

Помер великий музикант, піаніст і композитор в березні, 28-го числа, в 1943-м.