Образ Росії в прозі Буніна

Буніна І. А. відносять до представників російських класиків, які застали дворянського життя і культуру. У своїх роботах автор трагічно показує загибель старого світу Росії, з усією тією духовністю і культурністю.

Це минуле було певним ідеалом для Буніна, хоча сам автор належав вже до хаотичного, суперечливому справжньому світу. Саме його оповідання «Суходіл» і «Село» присвячені цим проблемам.

В оповіданні «Село» ми спостерігаємо за долями головних героїв – братів Красових. В той час відбувається загибель селянського світу, руйнується все внутрішнє, моральне і побутове. Селяни розоряються і перетворюються на жебраків. Їм контрастно протиставлені фігури збагачених людей, таких, як Красов Тихон. Але, багатий персонаж абсолютно нещасливий.

Події першої російської революції вносять свої емоції і почуття. Садиби поміщиків палають вогнем, і біднота відчайдушно гуляє.

Інший персонаж – Кузьма Красов постійно намагається знайти правду, він спостерігає за божевільним озлобленням і жорстокістю оточуючих його мужиків. Все це свідчить про розрізненість народу і селян.

У повісті «Суходіл» автор намагається розібратися в причинах того, що сталося рівенделлу, він намагається знайти відповідь минулого Росії.

Життя героїв – селян повністю спотворена їх панами. Від безвихідності, нормальні, виховані і освічені люди роблять дурні і страшні вчинки. Покірні люди, які звикли тільки прислужувати, не можуть знайти любов і щастя, створити справжню, міцну долю. Саме кріпосницькі відносини вбивають в людях душі, всі внутрішні почуття.

Але, як би це не було дивно, є багато покалічених доль і в лавах дворян. Вони сходять з розуму, гинуть під копитами коней.

Саме кріпосницьке час деформує людей, впливає на хід їх життів і хід розвитку суспільства в цілому. Площинні відносини людей, безсилля в боротьбі з обставинами і призводять до таких результатів.

Саме Росія стала тією основою, на тлі якої розгорталися всі події. Саме Росія викликала в душі поета стільки різних почуттів, у яких автор і намагається розібратися.