Твір-опис за картиною А. В. Куїнджі «Березовий гай»

Творчі роботи А. В. Куїнджі відрізняються певними особливостями. Художник практично на всіх своїх полотнах використовує чудову гру тіней і світла. Він настільки контрастно їх поєднує, що перед нами відкриваються справжні мистецькі шедеври. Однією з таких робіт є картина «Березовий гай». Вона була створена в 1879 році.

На перший погляд картина здається обрізаною. Нам доводиться самостійно представляти верхівки беріз, які розвиваються і гнуться під поривами легкого літнього вітру. Скільки ж світла на цій картині, як він гармонійно виходить з тіней, якими заповнений передній план картини. Стовбури дерев непорушно стоять, а між ними тече невеличкий струмочок, який іде вдалину полотна.

По краях струмочок відблискує ніжно салатовими відтінками, а всередині віддає кольором смарагду. Ми відразу розуміємо, що це лісовий струмочок, адже він повністю заповнений заросла травою.

Листя беріз також має різноманітні відтінки. Там, де листочки знаходяться під прямим сонячним освітленням, вони яскраві і зелені. А листяні крони дерев, які розташовані ближче до горизонту, зображені в темно-зелених і чорних тонах. Ці деталі ще раз підкреслюють майстерність художника під час гри фарб.

Як же йому подобається грати з тінями, з яскравими сонячними променями. Кількість світла, яким наповнений полотно, дає нам зрозуміти, що мова йде про дуже спекотний літній день. На мить, я відчуваю дотик того гарячого повітря, яким переповнена картина. Врятуватися від спеки можна тільки в тіні беріз. Природа завмерла, на небі немає жодної хмаринки. Картина наповнена тишею і спокоєм, тому, дивлячись на неї, хочеться помріяти, побути наодинці зі своїми думками і просто насолодитися роздумами про красу російської природи.