Гіпербола – що це в літературі: приклади з художніх творів, способи визначення

Російська література рясніє різноманітними мовними зворотами. Для того, щоб зробити мову більш яскравою і виразною, люди часто використовують образні засоби мови і стилістичні прийоми: метафору, порівняння, інверсію та інші. Кожен у своєму житті при читанні тієї чи іншої літератури напевно зустрічався з таким поняттям як гіпербола, навіть не підозрюючи про значення цього терміна.

Використання в літературі

Гіперболи в літературі дуже люблять використовувати всі без винятку письменники. Роблять вони це для того, щоб прикрасити свої твори, зробивши їх більш емоційними, яскравими, сповненими.

І це зовсім не дивно, адже без цієї стилістичної фігури і їй подібних будь-який твір було б порожнім, нудним і абсолютно нецікавим. Навряд чи такі твори захопили б увагу читача, збуджуючи його уяву, викликаючи в ньому численні яскраві емоції.

Гіпербола ж, у свою чергу, як раз і допомагає досягти таких необхідних ефектів. Так що таке гіпербола в російській мові? Це художній засіб зображення, заснований на надмірному перебільшенні дійсності.

Рада! Ще одне визначення гіпербола – перебільшення саме до неправдоподібності, тому дуже важливо пам’ятати і мати на увазі, що її не треба розуміти буквально!