Образ Кая в казці Андерсена «Снігова королева»

Кай – один з головних героїв казки Ганса Крістіана Андерсена «Снігова королева». Його образ на протязі всього твору кілька разів категорично змінюється.

За своєю природою Кай – добрий і чуйний хлопчик. Він любить природу, доглядає за садом, милується трояндами. Хлопчик розумний, він любить читати книги. Кай вміє бачити незвичайне та особливе в найпростіших речах. До старшим герой відноситься шанобливо, з ровесниками вміє знаходити спільну мову. Він проводить свій вільний час з сусідською дівчинкою Гердою. Кай і Герда – приклад міцної дружби, яка, незважаючи на всі труднощі, ніколи не згасне.

Доля дає величезні випробування героя. Осколок зачарованого дзеркала потрапляє йому в око і в його чутливе серце. Під впливом Снігової королеви Кай з добродушного хлопця перетворюється на жорстокого і бездушну людину. Герой перевтілюється в бандита, з рідними людьми веде себе зухвало і безжально. Осколок, що потрапив в око, повністю змінює світогляд хлопчика: все, що раніше здавалося прекрасним, перетворюється в жах і огиду. Троянди тепер не представляють інтерес для Кая, йому подобаються сніжинки.

Зробившись егоїстичним, він перестає слухатися свою бабусю, і одного разу прив’язує свої санки до інших саням, які відвозять його далеко від дому. Це влаштувала Снігова королева, якій вдалося заколдовать хлопчика. Тепер вона здавалася йому ідеальною. І тоді він забуває про Герді і про те життя, яка у нього була до появи злої королеви. Йому подобався палац з льоду, він відчував себе там як вдома. Серце Кая перетворилося на лід, з-за якого він забув, що таке співчуття і милосердя. Сам герой не помічає змін у своєму характері, він взагалі нічого не помічає. Хлопчик живе у крижаному палаці, в якому цілими днями намагається з кубиків льоду зібрати слово «вічність». Адже він так хотів ковзани і цілий світ на додачу. Однак Кай не розуміє, що неможливо осягнути вічність егоїстичним людей з холодним серцем, для цього потрібна любов і доброта.

Отже, Кай стає черствим самолюбом. І тут автор піднімає важливе питання: чи можна змінити байдужих людей?

Тільки доброю і люблячою Герді вдається врятувати героя. Він повертає собі колишні риси: доброзичливість, дружелюбність і незлобивість. Він згадує всю свою колишню життя. Тепер Кай розуміє, що тільки любов, чуйність і людяність можуть допомогти людині знайти щастя.

Герда і Кай повертаються додому. По дорозі Герда знайомить Кая з усіма людьми, які допомагали дівчинці в дорозі. Порятунок Кая – заслуга не тільки Герди, але і тих милосердних людей, які безкорисливо діяли заради порятунку іншої людини. Кай справді щасливий, що у нього є такий друг як Герда. Дружба багато значить для обох. Повернувшись додому, вони продовжують грати і насолоджуватися природою.

Твір Р. Х. Андерсена стверджує, що добро здатне змінити цілий світ. Якщо вдалося зруйнувати чари Снігової королеви і врятувати Кая, то дружба дійсно здатна на багато що.