Що таке толерантність?

Наша країна багатонаціональна і неоднорідна за своїм етнічним складом. Не засуджувати думку інших людей, надавати їм право на помилку, а також приймати їх такими, якими вони є, – це і є моє розуміння толерантності. Про це феномен нам твердять з Інтернету та засобів масової інформації. Толерантність вважається високим моральним якістю і особистість повинна їм володіти.

На жаль, кожен розуміє це слово по-своєму. Для когось бути толерантним означає підтримувати нетрадиційні та етнічні меншини, а для інших – просто брати до уваги протилежну думку і миритися з ним. Допоможе заглибитись у поняття «толерантність» російська класична література.

Тетяна Ларіна – образ терпимості у творі А. С. Пушкіна «Євгеній Онєгін». Ця дівчина – приклад вірної дружини і друга. Вона толерантно ставиться до суспільства і виконує всі його моральні підвалини, хоча і не підтримує їх. Вона готова страждати душевно, але підкоритися вимогам соціуму. Ось саме тому цю дівчину вважають взірцем толерантності.

У творі «Батьки і діти» терпимою людиною є аж ніяк не Базарів-нігіліст, який заперечує всіх і вся, а його друг Аркадій. Цей чоловік не підтримує погляди Євгена, але, незважаючи на це, вважається його другом. Мені здається, що це досить складно не поділяти погляди і інтереси одного, для цього потрібно величезне терпіння.

Ще й Ганна Сергіївна Одинцова, до якої відчував високі почуття Базарів, теж приклад терпимості. Вона, як і Аркадій, вороже ставиться до принципів і поглядів головного героя, але намагається себе стримувати. Ганна Сергіївна всіма силами намагається виявляти цю саму толерантність, тому що вона, в першу чергу, так вихована, а не через симпатії до молодій людині. Я захоплююся Одинцовій і Аркадієм, тому що не кожен сьогодні може надходити точно так само по відношенню до свого друга.

Толерантність – це в деякій мірі гарне виховання. Людина намагається зрозуміти друга, родича або знайомого перед тим, як засуджувати його. Ця якість дозволяє зробити наше життя багатогранної, допомагає критично оцінювати свої вчинки і вчинки інших людей. В той же час Я вважаю, що для нашого менталітету не властива толерантність. Люди, звичайно, намагаються бути більш поблажливими до тих, хто від них відрізняється, але все ж цього недостатньо, тому потрібно вчитися терпимості та щодня працювати над собою.