Завжди мрія стає реальністю?

Мрія – яскрава картинка, солодка ілюзія, яка манить і кличе за собою. Той, хто хоче, щоб вона здійснилася, прикладає всі зусилля, робить можливе і неможливе, рухається до наміченої мети. Правда, виконання мрії не завжди залежить тільки від людини. Навколишня дійсність також відіграє величезну роль і може стати серйозною перешкодою на шляху до втілення в життя найзаповітніших бажань. Хоча труднощі потрібні для того, щоб зробити нас сильнішими, загартувати. А якщо відразу опустити руки і не спробувати що-небудь зробити, тоді і мріяти не варто.

Згадаймо прекрасний літературний приклад. Герой роману І. А. Гончарова «Обломів» Ілля Ілліч – фантазер, який нічого не робить, а лише сидить на дивані, загорнувшись у м’який халат. З дому він зовсім не виходить, хоча в думках часто здійснює вчинки, від яких в реальності просто відмахується, намагаючись перекласти всі турботи на чужі плечі. Така мрійливість героя обертається справжньою трагедією: він постійно ошуканий шахраями, позбавляється останніх залишків спадщини, втрачає кохану, перестає взагалі хоч щось робити. Просто кажучи, Ілля Ілліч деградує, причому як фізично, так і духовно. Всім мріям цього героя ніколи не втілитися в життя, тому що ні зусиль, та й бажання, схоже, теж немає.

Але є в літературі і абсолютно протилежний приклад. Олександр Сергійович Пушкін на сторінках своєї знаменитої повісті «Капітанська дочка» показує таку відданість мрії, такі старання на шляху до її здійснення, що не здійснитися вона просто не може. Мова йде про головної героїні – Марії Миронової. Молода дівчина щиро і взаємно покохала Петра Гриньова. Її рожева мрія – бути поруч з юнаком, стати його дружиною. Але доля нещадна до молодим людям, вона постійно чинить перешкоди. Або навіть не стільки доля, скільки сумирно закоханий у Машу Олексій Швабрин. Спочатку він бреше батька Гриньова, виставляючи дівчину обманщицею, яка хоче заманити в пастку багатого спадкоємця. Потім робить її своєю полонянкою і змушує вийти за нього заміж. Здається, у Маші вже просто немає вибору і потрібно погодитися на шлюб з нелюбом. Але немає: дівчина невблаганно чекає і вірить, що все буде добре. А в цей час доля готує ще одне випробування: Гриньов засуджений за уявну допомогу бунтарю Пугачову. Маша і тут не втрачає надії: вона поїхала до самої імператриці, щоб просити допомоги і захисту для улюбленого людини, за свого Петра.

Така вірність мрії не могла не завершитися виконанням. Маша стала дружиною Гриньова. Дівчина пройшла через усі перипетії і досягла бажаного.

Таким чином, слід пам’ятати, що саме від нас багато в чому залежить виконання мрії. Просто сидіти на дивані і чекати – це не вихід. Наполегливо працювати і йти до своєї мети, не звертаючи, не опускаючи рук, – ось вірне рішення, яке неодмінно увінчається успіхом.