Сьомий подвиг Геракла – Критський бик – короткий зміст для читацького щоденника

Дата створення: -.

Жанр: міф.

Тема: -.

Ідея: -.

Проблематика. -.

Основні герої: Геракл, критський бик.

Сюжет. На всьому Пелопонессе не залишилося більше ніяких чудовиськ. З усіма розправився Геракл. Еврісфей все ж придумав нове нездійсненне доручення. На цей раз син Зевса повинен був зловити критського бика. Бог моря Посейдон надіслав критському цареві Міносу величезного прекрасного бика, щоб він приніс його в жертву. Міноса було шкода вбивати чудове тварина і він включив його в свої незліченні стада. Натомість він заколов на честь Посейдона іншого бика. Бог моря помітив обман і страшно розсердився. Він зробив так, щоб подарованого бика охопило сказ. Критський бик став носитися по всьому острову, наводячи жах на його жителів. Ніхто не наважувався вступити з ним у двобій. Бик безкарно попсувало поля і руйнував господарські будівлі. У деяких джерелах вказується, що з пащі бика виривалося полум’я.

Еврісфей вже оцінив неймовірну силу героя. Він знав, що приборкання чудовиська не складе для нього великої проблеми. Цар сподівався на те, що Геракл не зможе знайти спосіб переправити свою здобич через море.

Син Зевса мовчки вислухав наказ Еврісфея. Він не боявся прогнівити Посейдона, тому що сам бог наслав на жертовного бика божевілля і, таким чином, зняв з нього своє заступництво.

Геракл приплив на Крит і постав перед Міносом. Цар зрадів появі могутнього героя. Він запропонував йому будь-яку допомогу, але син Зевса відмовився від неї і відправився на пошуки бика поодинці. Люди обходили скажена тварина стороною, а герой спокійно підійшов до бугая, взяв за роги і пригнув її голову до землі. Тварина одразу ж відчув нелюдську силу противника і навіть не намагався чинити опір. Сівши на бика верхи, син Зевса переправився на ньому в Пелопонесс. Еврісфей, як зазвичай, сильно перелякався при вигляді чергового чудовиська. Він наказав відпустити його. Критський бик помчав на північ. Добігши до Марафонського поля, він зустрів смерть від руки іншого могутнього героя Тесея.

Відгук про твір. Сьомий подвиг був порівняно легким для Геракла. Ні він сам, ні Еврісфей не сумнівалися, що скажена тварина не встоїть проти неймовірної сили сина Зевса. Труднощі та небезпека доручення складалися в переправі бика з Криту Пелопонесс. Геракл виявив велику мужність, коли зважився плисти на спині скаженої тварини.