Як Ви розумієте слова Камю: «На устах — прощення, а в серці — суворий вирок»?

Прощення – вищий прояв почуттів. Вміння прощати – одне з головних якостей людини. Ось тільки не кожен вміє визнавати свої помилки і вибачатися за скоєне. Щоправда, бувають і такі випадки, коли людина каже, що пробачив, а в душі досі кипить злість. Саме про подібних ситуаціях йдеться у відомому висловлюванні Камю: «На вустах прощення, а в серці – суворий вирок».

У літературних творах тема помсти і прощення зачіпається дуже часто. І інтерпретується різними авторами по-різному. Так, наприклад, тема помилкового прощення і прихованої образи знаходить відображення у відомої епопеї Лева Товстого «Війна і мир». Андрій Болконський так і не зміг пробачити зраду Наташі Ростової. Зовні герой спокійний і холодний, здається, він все зрозумів і прийняв, беручи в розрахунок юний вік та недосвідченість панянки. Але все ж його видають слова. В одній з розмов з П’єром Безуховым він зауважує, що занепала жінка не може бути пробачена. Так, Наташа зробила помилку. І Андрій не зміг переступити через цей її вчинок, не зміг впоратися зі своїм егоїзмом і гординею.

Пізніше, він, звичайно, вже не буде так гостро реагувати на цю ситуацію, але потрібно, щоб пройшов час. Зустрівшись через роки зі своїм ворогом Анатолем Курагиным і побачивши його без ноги, Андрій забуває старі образи. Тепер вже щиро, а не просто на словах.

Але все ж є ті, хто не таїть в серці образи, а з легкістю випускає її назовні. Таку героїню ми зустрічає на сторінках роману Федора Михайловича Достоєвського «Злочин і покарання». Сонечка Мармеладова – чиста і відкрита дівчина. Тільки от життя вступає з нею занадто суворо, змушуючи піти на панель заради порятунку родини. Проте юна особа не очерствляется душею, вона приймає всі тяготи мужньо і непохитно.

Сонечка нікого не звинувачує: ні батька, витрачає на п’янку останні гроші, ні мачуху, отправившую її торгувати тілом. Дівчина прощає і розуміє навіть вбивцю Раскольникова, любить його усім серцем і готова пройти поруч, долаючи всі життєві перешкоди та негаразди. Дивно думати, що в душі цієї дівчини може таїтися щось темне й похмуре. Вона здатна на вчинки: стати вуличною дівкою заради братів і сестер, привести до каяття Родіона Раскольникова, показати йому шлях до Бога. Сонечка – світла натура, її образ наповнений добром і всепрощенням.

Таким чином, ми можемо говорити, що всі люди різні. Одних життєві негаразди ламають, роблять жорстокими і нетерпимими. Вони не приймають слів вибачення, не хочуть зрозуміти кривдника, або ж тільки роблять вигляд, що все нормально, а душа томиться від киплячої болю і злості. А є ті, хто легко і просто входить у будь-яку ситуацію, не скаржиться на життя, для кожного знаходить розуміння і тепле слово. А так, напевно, набагато простіше жити?