Чи згодні ви з тим, що людину формує суспільство?

Кожен з нас з народження належить суспільству. Як би не хотів чоловік піти з соціальної системи, у нього нічого не вийде. Все тому, що ми соціальні істоти. Якщо особистість народжується в соціумі, то він і формує його. Як це відбувається?

Суспільство завжди оцінює людини: воно може приймати або не приймати. Якщо соціум вороже налаштований до якогось індивідуума, то він намагається змінитися, щоб знову заслужити його довіру. Письменники з натхненням відносилися до проблеми людини і суспільства. Вони намагалися розібратися, як воно впливає на особистість, чи повинно воно підкорятися людині, чи людина має під нього підлаштовуватися.

Питання формування людини суспільством досить неоднозначний. Якщо взяти, приміром, Чацького з комедії «Горі від розуму» А. С. Грибоєдова, то можна помітити, що він був зовсім не схожий на представників суспільства Фамусова. Цей молодий персонаж був розумний, енергійний, пристрасний і палкий. Два різних соціуму сформували двох, абсолютно несхожих один на одного людей з різними поглядами та інтересами. Чацький не зміг змінити підвалини консервативного фамусовского суспільства, як він не намагався цього досягти. Стався конфлікт поколінь, з-за якого головному герою довелося покинути місто і розлучитися зі своєю любов’ю. Грибоєдов показує, що неможливо жити в суспільстві, яке не цінує людину і не розуміє його.

У романі-епопеї «Війна і мир» Л. Н. Толстого теж є два полярних соціуму: товариство Шерер, яке виділялося своєї неественностью і лицемірством, і інтелігентне, куди можна віднести Болконских і Ростових. Лев Толстой протиставляв вищий світ Шерер і звичайних живих людей. Образ суспільства служить засобом формування поглядів, думок та ідеалів поведінки. Саме завдяки цьому була здобута перемога у Вітчизняній війні 1812 року. Ще через соціум самовиражаються благородні люди, здатні на подвиг, як Андрій Болконський або Наташа Ростова.

Я абсолютно згодна з тим, що людину формує суспільство. Тільки воно направляє людину, показує, куди йому рухатися і як розвиватися. Все, що робить людина, він робить не тільки для себе, але і для суспільства, тому що він і є його частину. Як сказав В. Р. Бєлінський: «Створює людину природа, але розвиває і утворює його суспільство». Без впливу соціуму, індивідуум залишився б на самому низькому рівні розвитку і нічим би не відрізнявся від тварин. Тому потрібно прислухатися до суспільства і намагатися не йти проти нього.