Твір-роздум за прислівї «Без праці нема плода і рибку зі ставка»

«Без праці нема плода і рибку зі ставка» – споконвічно російське прислів’я, яка говорить нам, що навіть найпростіше справа вимагає зусиль.

Результат досягається застосуванням працею. Навіть похвала, а тим більше нагорода, просто так не дістається. Адже набагато приємніше за свою працю отримувати подяку. Будь то гроші, морозиво або просте «дякую», сказане від щирого серця. Коли ти бачиш радість людини, щиру посмішку, а тим більше, коли отримуєш матеріальну нагороду – хочеш все більше і більше працювати і подавати іншим людям позитивний приклад. Не обов’язково думати, що тільки поганий приклад заразливий, і навчіть людей навколо себе проводити час з розумом, а не безцільно марнувати життя і вони будуть вам вдячні.

Влаштувавшись на роботу, ваше прагнення до знань і працьовитість подарує свої плоди. Ви зарекомендуєте себе як відповідального людини, який здатний працювати і хоче розвиватися, а, значить, будете першим кандидатом на підвищення по посаді. Ось такий приклад потрібно показувати друзям-ледарям, щоб їм ставало соромно за свій спосіб життя. Почуття суперництва ніхто не відміняв, і вони захочуть бути краще. Будьте працьовиті і комунікабельні! Робіть цей світ краще!

У нас у дворі росте величезна абрикосове дерево, плоди на ньому стиглі і великі, як куряче яйце, а може навіть і більше. Але знизу хлопці молодшого віку вже обдерли дерево, і смачні абрикоси залишилися тільки на верхівці дерева. Я вирішив їх дістати. Дерево старе, скрючене, я повз нього щосили, ледве дотягуючись до гілок, а деякі хлыстали мене по обличчю, ніби карали. Мені вдалося назбирати багато абрикосів, які я помістив в майку, підвернуту вгору. Таке сховище придумали сусідські хлопчаки. Так зручно сповзати по дереву і плоди не втратиш. Я повернувся додому, помив абрикоси, розділив їх на половинки, витягнув кісточки і з величезним задоволенням їв їх. Але ж я розумів, що, не доклавши зусиль і фізичних старань, я не поласував би абрикосами. Не дарма кажуть: «Без праці нема плода і рибку зі ставка».

Щоб життя пройшло не дарма, треба вміти працювати і отримувати всі блага суспільства. Наприклад, Євгеній Онєгін, все своє життя жив, радіючи і радіючи. Був людиною без особливих здібностей і навичок. Завдяки «вічного свята» в його житті, він не міг трудитися, досягати своїх цілей.

Невже святкування і неробство важливіше і цікавіше життєвої мети? Самоповаги в суспільстві? Покращення якості життя? До всіх своїх дій потрібно докладати зусилля, працювати, щоб результат відповідав очікуванням.