Як правильно переводити і вимовляти англійські слова: вчимося читати транскрипції

Знавці англійської мови і ті, хто займається його вивченням з нуля, повинні познайомитися з особливостями вимови окремих звуків. Це допоможе в майбутньому уникнути проблем з вимовою окремих слів.

Особливості фонетики

Щоб навчитися правильно вимовляти слова по-англійськи, необхідно спочатку навчитися правильно вимовляти всі звуки. Для придбання цього навику використовують транскрипцію англійської мови, так як це — єдина гарантія точного вимови слів.

У кожному російсько-англійському словнику є транскрипція англійських слів, що дозволяє вимовляти їх у повній відповідності з орфоэпическими нормами британського чи американського варіанту.

Навіщо потрібен переклад на російську

В англійській майже кожне слово еквівалентно декільком російським аналогам. Щоб це перевірити, досить просто заглянути в словник іноземної лексики і ознайомитися із змістом.

У стандартному англо-російською словнике є численні лексичні значення, які мають не одне-два відповідники російською, а не менше п’яти. Пов’язано це з тим, що сучасний мову англійців дуже багатий.

Крім перекладу слів є також вичерпна база норм вимови у вигляді транскрипції, що дозволяє навчитися правильному читанню і сприйняттю його на слух іноземної мови.

Прийоми поліпшення вимови

Є різні способи, як поліпшити вимову англійського слова. Справа в тому, що це — складний мовленнєвий акт. Тільки досвід дозволяє навчитися вимовляти словоформи правильно, без необхідності постійно читати теоретичні довідники. Кращим варіантом для досягнення ефективного результату вважається постійне спілкування з носіями англійської розмовної мови.

Пропонуємо основний перелік способів, які використовуються в системі самоосвіти і в аудиторних класах:

 • щоденні тренування з викладачем, спілкування на прості теми;
 • прослуховування і повторення коротких фраз і слів на англійському за диктором;
 • розробка гортанного апарату за рахунок використання особливих фонетичних прийомів;
 • читання вголос російською самих складних комбінацій словоформ, які формують мовну компетенцію з їх перекладом.

Всі вищевикладені методи відрізняються високим рівнем ефективності і дають можливість навчатися самостійно. Також важливий досвід спілкування з викладачем або з носієм мови. Це значно скоротить терміни навчання.


Заняття з репетитором

Особливості вимови окремих слів

Візьмемо, приміром, вимову «the». Звучання цього слова являє собою особливу складність з цілого ряду причин. Зупинимося на основних з них. Щоб навчитися правильно вимовляти дане поєднання, потрібно дотримуватися наступних принципів:

 1. Кінчик язика повинен упиратися в тверде небо. Без цього моменту вимовити звук точно не вийде.
 2. Спинка мови повинна щільно стикатися з гортанню. Тільки в цьому випадку звучання відповідати оригіналу. Спинка завжди відтягується назад, щоб створити щілину між гортанний порожниною на видиху.
 3. Важливо враховувати способи вимови носіїв британської мови, так як вони значно відрізняється від американського варіанту.
 4. Звучання англійських слів вважається одним з найскладніших, у зв’язку з відсутністю подібностей в інших європейських мовах.

Але якою б складною не здавалася теоретична складова, по-справжньому навчитися вимові звуку «the» російською легко можна при наявності постійної практики. В іншому випадку, можуть виникнути серйозні проблеми, навіть при наявності бажання вчитися.


Як правильно вимовляти th в англійській мові

Як навчитися правильній вимові

Будь викладач прагне до того, щоб його учень міг правильно вимовляти звуки спочатку російською мовою, а потім іноземною. Саме вони лежать в основі глибокого розуміння контексту та вміння передавати свої думки на іншій мові. Тому, як правильно вимовляти англійські слова, можуть навчити фонетичні вправи для розробки гортанного апарату. Вони включає наступні моменти:

 1. Навичка формування різного ступеня підйому щелепи для вимовляння голосних звуків, у відповідності з нормами комунікації.
 2. Тривалість операції зазвичай не перевищує 15 хвилин, але виявляється вкрай корисною при більш глибокому вивченні.
 3. Всі англійські звуки поділяються на два види: верхнього і нижнього підйому. Для точного дотримання произносительной норми зазвичай вдаються до необхідності фонетичних тренувань.

Важливо! Кожен студент, що говорить російською, повинен усвідомлювати, що жоден англійський звук не схожий на російський аналог, так як для його проголошення використовується інша артикуляція, ступінь підйому мови і зіткнення з гортанню. На відпрацювання звуку потрібно багато часу.

Щоб правильно вимовляти англійські слова потрібно вправлятися щодня

Активуємо навички

Щоб навчитися легко і швидко заговорити по-англійськи, необхідно робити фонетичні вправи російською. Саме такий прийом рекомендують кращі викладачі світу. У сучасному англійській є 11 голосних звуків і їх російським аналогів, які ви можете бачити в таблиці нижче:

Короткий

«i»

Закритий

«o»

Короткий

«u»

Довгий

«u»

Короткий

«e»

Злите написання «oe»
Напіввідкритий

«o»

Дифтонг

«ae»

Відкритий

«a»

Довгий

«a»

Довгий

«i»

Студент не повинен боятися того, що йому належить вивчати безліч нових звуків. Так, їх аналогів неможливо зустріти у сучасній російській мові, але дана вище класифікація дозволяє зрозуміти основну суть.

Пропонуємо також список англійських приголосних звуків, які повинен знати кожен вивчає мову. Всього їх нараховує 24:

p f t th ch s sh k b v d dz
z g gue h m n gn r l w j th

Важливо! Горезвісний звук «th» може звучати по-різному, в залежності від положення в слові.

Відпрацьовуємо звуки і слова

Відпрацювання звуків не може супроводжуватися лише теоретичним оглядом. Оскільки ні один англійський звук не схожий на російський, навчиться правильно вимовляти його можна тільки під керівництвом досвідченого наставника. Самостійна спроба може обернутися невдачею.

Стандартна відпрацювання відбувається покроково, від простих варинатов до більш складним. До останнього розряду відносять більше половини всіх саундов, так як їх вимовляння являє собою перепону для російського мовного апарату.

Увага! Роль викладача в процесі освоєння англійської фонетики переоцінити важко. Він забезпечує можливість недопущення помилок на початковому етапі. Без попередньої підготовки навчається ризикує стати об’єктом нерозуміння в англомовному середовищі або в автентичній обстановці.

Розглянемо, як читається по-англійськи слово knight. Не кожен новачок зможе з ходу без помилок прочитати це слово по-англійськи, спираючись тільки на орфографічну складову. У слові «knight» є шість букв, але вимовляється слово інакше, поза відповідності буквеному поєднанню. В даному випадку склад всього один. По-російськи він звучить як «найт». З чим пов’язаний такий дисонанс? Вся справа в історичному розвитку британського діалекту. Це важливо розуміти і простому обивателю, і досвідченому лінгвістові.

Британський на сьогоднішній день вважається одним з найстаріших діалектів в Європі. За 1000 років свого існування відбулися серйозні зміни в нормах вимови. Сьогодні ми маємо можливість бачити англійську мову таким, яким він став у середині дев’ятнадцятого століття. Глибоке розуміння змін у сфері фонетики і лексики стало можливим завдяки працям реформаторів літературної форми.

Слів зі значними розбіжностями в принципах правопису і вимови можна виділити не одну сотню. Тільки хороше знання транскрипції дає можливість навчитися вимовляти будь-які британські слова.

Корисне відео: як читати англійські слова

Корисне відео: один з уроків англійської читання з нуля

Висновок

Тепер читач розуміє, як важливо правильне вимова. Без такого важливого аспекту подальше вивчення може стати безглуздим. Необхідна якісна проробка матеріалу, переклад та транскрипція слів. Тепер ви знаєте, як вивчити мову в короткі терміни і без помилок читати букви або склади.