Як досягти мети?

Перш ніж досягти мети, треба її поставити, а перед цим варто розібратися, чого хоче чоловік і обґрунтовано його прагнення. Найважливіше в досягненні мети – йти до неї, не звертати на півдорозі і не відмовлятися від неї.

Кажуть, що «дорогу осилит идущий», а не той, хто сидить на місці і нарікає на несправедливість життя. Але найбільш складна проблема – це засоби, за допомогою яких можна досягти свого наміру. Найлегше піти аморальним шляхом: будувати підступи та інтриги, йти по головах, не звертати уваги на бажання й потреби інших людей. Мета, досягнута такими засобами, ніколи не принесе щастя нікому.

Російські письменники наділяли своїх героїв різними цілями. Печорін, приміром, з «Героя нашого часу М. Ю. Лермонтова ставив перед собою досить приземлені цілі. Він швидко досягав їх, і це не приносило йому ніякого задоволення. Він, наче риба, борсався на дні, ніяк не розвивався, не прагнув до більшого.

Н.С. Лєсков у «Леді Макбет Мценського повіту» показав Катерину Львівну, у якої раптово спалахнула любов до працівника чоловіка Сергія. Це заборонене почуття підкосило Катерину. Її можна зрозуміти: вона хотіла кохати і бути коханою, а цього не міг дати їй чоловік. Засоби, якими вона намагалася домогтися своєї мети, були абсолютно аморальними і не мали ніякого виправдання. Вона легко вчиняє не одне вбивство, її не мучить совість.

Є і позитивні моменти в цій історії, але вони ніяк не виправдовують головну героїню. Пристрасна любов робить Катерину Львівну сміливою, вона навчилася вивертатися в будь-яких ситуаціях, вона бореться за своє почуття жорстоко і без страху. Жінка вважала, що «на війні всі засоби хороші» і цим переконанням зруйнувала своє життя. Вона безсоромно визнається у скоєних злочинах і причиною вважає всепоглинаючу пристрасть до коханця.

Якщо поставити за мету, то її можна досягти за певний проміжок часу. Все залежить від того, наскільки сильним цей намір є. Прагнення досягається за допомогою коштів. Які саме вибрати, людина вирішує сам. Як правило, пристрасть і емоції виходять вперед і затьмарюють кращі моральні якості: совість, увага і турбота про людей, чуйність. Коли людина думає тільки серцем, а не розумом, настають великі проблеми. У довгому шляху до досягнення мети важливо пам’ятати, що егоїзм – це не найкраща риса в людині і що вона може завдати багато шкоди.