Моє місто — Тверь

Твер стоїть між Москвою і Санкт-Петербургом. 167 кілометрів відділяє її від Москви. Як кожен російський місто, Твер влаштувалася на річці. І ця річка — Волга. Тут же впадають в неї притоки Тверца і Тьмака.

Місто оточене лісами, і на його території природним чином розташувалися кілька лісопарків. У нас взимку помірна температура, немає сильних морозів, літо тепле, вологе, без жари.

Твер — центр області, місто середньої величини. Чисельність населення ледь перевищує 420 000 чоловік.

У мого міста давня історія. За офіційними даними, він заснований в 1135 році. В середині 13 століття Твер стала престольним містом удільного князівства і понад двохсот років не поступалася Москві. Це було місто майстрів, де відливали дзвони і виготовляли зброю. Тут процвітало гончарне ремесло, ювелірна справа була своя монета. Іноземні купці прибували в Твер за товаром, і тверські купці навідувалися в чужі країни. Один з них — Афанасій Нікітін, який разом зі своїми товаришами здійснив «ходіння за три моря».

У 18 столітті місто було перетворене за подобою Петербурга. Його вулиці були розплановані стрункими лініями. Таким було бажання імператриці Катерини ll. На початку 30-х років минулого століття Твер була перейменована в Калінін (в честь всесоюзного старости). Свій рідне назву місто знову знайшов під час перебудови.

Сучасна Твер — велике промислове місто. Тільки значних підприємств у місті налічується до п’ятдесяти трьох. Лідирує важка промисловість — машинобудування. Не на останньому місці і підприємства хімічної, харчової та легкої промисловості. У місті багато комерційних банків, рієлтерських контор, страхових компаній та інших елементів ринкової інфраструктури.

Наше місто багате науковими кадрами, діють двадцять наукових установ. Для порівняно невеликого міста це досить багато. Вузи міста забезпечують місто фахівцями з вищою освітою (технічних, гуманітарних, медичних та ін.). Можна отримати спеціальність в одному з середніх спеціальних навчальних закладів, навіть творчу і військову.

Культурне життя Твері представляють театри, філармонія, музеї, бібліотеки, картинна галерея, виставковий зал. Звичайно, це звичайний набір обласного центру, але театри, музеї, виставки в кожному місті мають свої особливості. Твер — місто з багатою культурною спадщиною, і в його музеях і виставках є що подивитися.

У нашому місті багато старовинних будинків і храмів. У той же час Твер виглядає сучасним містом. Безліч ліхтарів висвітлюють його вечорами, площі і сквери оживлені прекрасними фонтанами, над ріками — красиві мости, багато нових будинків.

Бажаю моєму місту рости, облагороджуватися і зберігати спадщину минулого.