Яка мета існування людини?

Питання про сенс життя завжди хвилювало не лише філософів та письменників, але і звичайних людей, які не мали прямого відношення до мистецтва. Навіщо ми прийшли в цей світ? Чому народилися? Правильних відповідей на це питання не існує, на жаль. Кожна людина приходить до них сам. Більш приземлене питання, на який практично кожен може дати відповідь: яка мета існування людини? Для когось головним може бути досягти слави або заробити багато грошей, для іншого – присвятити своє життя кар’єрі або сім’ї. Все залежить від бажання самої особистості.

Російські письменники у своїх творах описували різні цілі існування людини. Наприклад, якщо метою героя ставилося особисте щастя, то автор показував, якими способами персонаж досягав цього наміру.

У романі «Євгеній Онєгін» А. С. Пушкіна Тетяна Ларіна вийшла заміж за нелюба, однак вона не втратила свою любов до головному героєві твору. Однак вона не зраджує свого чоловіка, тому що вважає, що не можна знайти своє щастя через зраду і обман. «Але я іншому віддана; я буду вік йому вірна» – ця цитата показує глибоку вірність героїні, її самопожертву. Буває, що головна мета в житті для літературного персонажа – це спасіння інших людей.

Шолохов М. А. в оповіданні «Доля людини» показує ситуацію, коли мета виправдовує засоби. Андрій Соколов, перебуваючи в полоні у німців, рятує абсолютно незнайомої йому людини. Солдат Крыжнев хоче видати врятованого фашистам. Звичайно, Соколов не зміг допустити цього, і йому довелося в перший раз в житті вбити людину, до того ж свого співвітчизника. Такий складний вибір дався йому нелегко, і заради спасіння однієї людини довелося принести в жертву іншого.

Як видно, різні герої ставлять різні цілі в житті і досягають їх через нелегкі рішення і життєві перешкоди.

У людини має бути якийсь намір у життя. Щоб особистості реалізуватися, їй треба кудись прагнути. Якщо взяти узагальнено всіх людей на нашій планеті, складно буде назвати єдину мету їх існування.

Людина, на мою думку, створена для того, щоб приносити користь суспільству, допомагати іншим людям. Але спочатку кожен повинен визначитися: навіщо він існує. Іноді не вистачає життя, щоб відповісти на таке складне питання. Людині потрібно багато часу, щоб осмислити не тільки своє життя, але й життя інших людей. Тільки після цього мета існування людини стане ясною.