Твір-роздум за прислівям «Корінь навчання гіркий, та плід його солодкий»

Скільки ж відкривається можливостей для людини у вивченні наук, скільки платформ для майбутніх відкриттів і невідкритих дверей, які ваблять своєю невідомістю. Для цього потрібно вирішити для себе – чим ти хочеш займатися в цьому житті і вкласти всю свою завзятість і цілеспрямовано в цей напрямок.

Якщо ти обрав літературу, то пошук знань починається зі шкільної лави. Ти починаєш вивчати біографії поетів і письменників, осягати століття і тимчасові періоди, розбиратися в стилістиці твору і вміти робити аналіз. Своєю маленькою перемогою можна вважати участь у літературних конкурсах, написання віршів і прочитання їх на шкільних святах. Найвища нагорода, як для учня, так і для вчителя – це високий бал з ЄДІ. Саме на цьому іспиті можна показати всі отримані знання.

Разом з отриманим результатом ти продовжуєш підкорювати літературний п’єдестал і вступаєш в педагогічний ВУЗ. Безсонні ночі, заучування матеріалу, дослівний переказ – все це чекає на важкому шляху навчання. Тим більше, це не просто отримані знання і досвід, а можливість переглянути свою професію і займатися улюбленою справою. І в майбутньому, не ти будеш вчитися, а будеш вчити таких самих пристрасних до пізнання учнів, яким ти був, багато років тому.

Багато років потрібно людині, щоб освоїти предмет його цікавості. Багато часу і зусиль, боротьби з лінню, безсонних ночей і перестроювання свого звичного сприйняття. Але яка нагорода! Бути фахівцем у питанні! Крім того, що ти будеш асом у певній галузі знань, ти ще й розшириш свій кругозір.

Всі науки і знання пов’язані між собою: історія, література, географія, суспільствознавство. Так і бути цікавим і інтелектуальним людиною, яка вміє підтримати розмову, висловити свою думку та аргументувати його – теж відмінний навик.

Коли після десятка років, ти отримуєш визнання товариства, тебе цінують, все тобі раді – хіба це не солодкий смак перемоги?

Такий глибокий зміст закладено в прислів’ї: «Корінь навчання гіркий, та плід його солодкий». Корінь – це підстава дерева, з виду гарний, неприглядний, ветвист, а плід, підносячись над коренем, привабливий і солодкий, так і в навчанні. Початок завжди важкий, повне завдань і труднощів, а перемога над самим собою, як солодкий плід у того дерева. Недарма життєві прислів’я, що дійшли до нас з далекого минулого, актуальні до цих пір.