Художнє своєрідність поеми Некрасова «Кому на Русі жити добре»

Самою значущою і найважливішою роботою Миколи Некрасова стала поета «Кому на Русі жити добре». За всю свою літературну творчість, автор витратив найбільше часу саме для цього творіння. У своїй поемі письменник зміг заново переосмислити все те, що його оточує, все те, що він бачить навколо себе кожен день.

Працюючи над поемою, Некрасов намагався не просто створити черговий літературний текст. Він хотів передати реалії життя і розвитку Росії. Маючи яскраві, гарячі враження від наслідків реформи 1862 року, Микола Олексійович хотів проаналізувати її зміст, підсумки звільнення простого народу.

Крім того, автор замислився над вічними поняттями і вирішив знайти «щасливця», який зі спокійним серцем і вільною душею ходить по землям руським.

У поемі читач ще раз звертає увагу на образний символ дороги. Вона неодноразово зустрічається і в працях інших російських письменників.

Кожна глава «Кому на Русі жити добре» може перетворитися з окремий розповідь, в окрему історію з життя в Росії. Однак поєднання всіх глав поеми створює унікальну народну книгу, яка розповідає про всіх бідах і радощах, які відбуваються в долях простих людей. Шлях мандрівних мужиків далекий. І тільки в останній главі вони можуть познайомитися з тим персонажем, якого дійсно можна назвати щасливцем.

Неодноразово Микола Некрасов бере, використовує тексти народного фольклору. З його допомогою він може розкрити справжню суть російської душі. Перегортаючи сторінки поеми, читач може зустріти і билину, і казку і пісню. Можливо, саме тому вірші геніального автора так легко читаються і сприймаються.

Некрасов використовує простий, розмовна мова, яка буде зрозуміла кожному. Також, варто зазначити, яку кількість героїв і другорядних осіб задіяно в поемі. І всі вони відіграють свою особливу, дуже важливу роль. Голоси персонажів затьмарюють слово автора, і читач немовби занурюється в ту реальну історію, яка виникає в його уяві.