Твір-опис за картиною А. А. Дейнека «Майбутні льотчики»

Творчі роботи Олександра Дейнека завжди наповнені яскравими фарбами і відтінками. Саме ця особливість приваблює глядачів та любителів живопису. Однією з таких робіт була картина «Майбутні льотчики».

Це полотно просто випромінює світло. Воно зображено в теплих, приємних фарбах. Ми розуміємо, що на картині передана обстановка літнього дня, коли сонце обдаровує все навколо своїми теплими променями.

Більшу частину картини займають безкраї простори синього моря і блакитного неба. І немає кінця, вони йдуть вдалину, за горизонт. На лінії горизонту видніються невеликі кораблики. Вони такі крихітні порівняно з могутніми просторами синього моря.

На небі зображено літак, який летить вдалину, за хмари. На березі моря, за літаком спостерігають два хлопчики і чоловік, який підняв руку вгору і щось розповідає. Помітно, що вони тільки що вийшли з води і присіли обсохнути на теплому піску. Саме в цей момент над їх головами і пролетів літак, який стрімко пішов по своєму маршруту.

«Про що розповідає той чоловік?» – подумав я. Швидше за все, він говорить хлопцям про те, як правильно керувати літаком, як здійснювати маневри. Думаю, він теж льотчик, тому, може дати слушні поради зацікавився хлопчакам. Може бути, у цю хвилину, молоді хлопці захопилися історіями про польотах, і в їхніх думках з’явився інтерес самостійно сісти за штурвал, насолодитися свободою польоту, побачити світ з висоти. Чоловік розповів їм про те невимовне щастя, яке відчуває пілот під час такого вільного польоту. І в душах хлопців з’явилося заповітне бажання – стати льотчиками.

Я вважаю, що персонажі героїв в оголеному вигляді автор зобразив не просто так. Вони говорять нам про чистоту помислів і бажань хлопчаків, про щирість їх мрії. Тільки ті дії, які робиш за власним бажанням, приносять справжнє задоволення і насолоду.