Твір-опис за картиною Ст. А. Сєрова «Міка Морозов»

Автор полотна «Міка Морозов» Валентин Сєров створив безліч картин, які були написані в різних жанрах. Але, саме зображення дитячих образів прославило його творчість і талант. Малюки виглядають настільки жваво і природно на роботах автора, що ми можемо зрозуміти їх характер і настрій.

У центрі картини зображений хлопчисько. На вигляд йому близько чотирьох років. Він сидить у великому кріслі і тримається руками за перила. Його білосніжна сорочка привертає до себе увагу. Мабуть, малюк тільки прокинувся і ще не встиг переодягтися в повсякденний одяг. Саме в цей момент автор і вирішив зафіксувати його.

Несподівана робота художника відразу ж прогнала сон з особи хлопці, і він з величезним подивом став спостерігати за дійством і за роботою великого майстра.

Особливу увагу привертають руді кучеряшки хлопчика. Вони трохи скуйовджене і це ще раз підтверджує його недавнє пробудження. Як же йому добре з такими дитячими, наївними кудрящками. Він такий милий і симпатичний. Його щічки разрумянились. Швидше за все, це сталося з-за такої пильної уваги художника.

Головний герой картини досить непосидючий. Йому вже не терпиться зіскочити з крісла і підбігти до художника. Ротик хлопчаки злегка відкритий. У нього так багато питань про те, що робить ця людина з китицями, коли йому вже можна бігти на сніданок. Скільки ж він докладає зусиль, щоб ще трохи затриматися на одному місці.

Якщо звернути увагу на колірні комбінації полотна, можна відразу ж помітити контраст темних і світлих тонів. Образ хлопчика переданий теплими, яскравими тонами, що ще раз говорить глядачеві про його дитячої краси та чистоти. А, навколишня його обстановка передана в темних фарбах, щоб як можна краще виділити і підкреслити образ хлопчика.

Майстерність художника робить Міку живим і досить реалістичним. Глядач бачить кожну його емоцію, відчуває всі його почуття. І все це завдяки таланту великого художника Валентина Сєрова.