Аналіз вірша Маяковського «Сергію Єсеніну»

Володимир Маяковський був досить неординарною особистістю. Безумовно, він вважав себе генієм в галузі літератури. Тому автор міг дозволити собі різне ставлення до іншим видатним письменникам і поетам того часу. Над одними він насміхався, в інших і зовсім не бачив таланту.

Відношення до відомого в ті часи С. Єсеніну було досить суперечливим. Звичайно, він неодноразово підкреслював, що ця людина має літературний дар. Але, чому ж він не використовує його з ладу, для революції? Чому він присвячує більшість своїх робіт картин російських пейзажів і російської природи? Саме ці думки постійно розбурхували уяву Маяковського.

Після смерті Сергія Єсеніна, Володимир Маяковський переглянув свої погляди на його творчість. У 1926 році він видає вірш, присвячений особистості Єсеніна. У ньому він відкидає звичні для його стилю глузування. Він пише серйозно, кажучи про те, що до горла підступає ком від такої втрати. Маяковський насправді був засмучений тим, що з життя так рано пішов такий молодий і досить талановита людина. Поета обурив той факт, що вже після смерті, товариство вирішило зробити з Єсеніна свого кумира. Він абсолютно не розумів, для чого рядки його віршованих робіт стали використовувати як надгробні епітафії.

Маяковський був абсолютно не згоден з думками критиків про те, що якщо б громадськість допомогла Єсеніну стати більш соціальним, він би приніс набагато більше корисних віршованих робіт, які б стали спадщиною для майбутніх поколінь.

Володимир Маяковський пише про те, що неможливо полонити вільної людини, стежити і наглядати за ним. Такі дії закінчилися провальним крахом.

Існує думка, що Єсенін міг покінчити зі своїм життям добровільно з-за того, що він не зміг знайти чорнила для свого вірша. Перед смертю він пише на папері своєю кров’ю. Маяковський здогадується, що, не знайшовши можливості написати свою роботу, він наважується на такий крок.

З другойстороны, Маяковський сміє засудити вчинок Єсеніна, адже, на його думку, всі люди народжені для якоїсь мети, і обривати своє життя самостійно просто не мають права. Але, надалі, Володимир Маяковський надійде точно також, як і Сергій Єсенін. Але, поки, він про це не здогадується.