Твір-опис за картиною І. в. Левітана «У виру»

На полотнах Ісаака Левітана досить часто можна зустріти чудові краєвиди, якими просто переповнена територія Росії. Картина «Біля виру» описує глядачеві тихий куточок природи біля струмка.

Вода в цьому джерелі життя прозора і чиста. Оточує струмок гай, дерева якій чітко відбиваються на поверхні води. До середини струмка жителі села проклали дерев’яний місток. Швидше за все, на світанку вони ходять занурюватися в прохолодну і освіжаючої водиці, а вже під вечір, коли струмок прогрівається від палючих сонячних променів, вода стає теплою і ласкавою. Сюди приходять хлопці і дівчата, щоб, звісивши ніжки з містка, побалтыхать ними в струмку і трохи попустувати.

Я б з величезним задоволенням приєдналася до цим щасливим людям, у яких була можливість насолоджуватися справжніми природними дарами.

А зараз я вдивляюся в небо і розумію, що незабаром, темні хмари обрушать на цю місцевість проливний дощ. Тоді, колоди на містку намокнуть і стануть слизькими. Під час дощу краще не виходити до струмка, не випробовувати свою удачу. Після дощу, чистий струмок стає схожий на вир, який затягує всіх перехожих.

Таке зображення пейзажу пробуджує тривожні відчуття. Завдяки таланту Ісаака Левітана, я змогла побачити в цій картині два вигляду. Це і спокійний літній вечір і, хвилююче наближення грози. Як же майстерно передані всі образи, всі деталі, які заповнюють це приголомшливе полотно. Я в захваті!