Аналіз вірша Фета «Це ранок, радість ця…»

Життєвий шлях Афанасія Фета потрясав поета трагічними подіями, які наскрізь поранили душу такої талановитої людини. Ще в зовсім юному віці, хлопчисько Афанасій залишився без спадщини і без належного йому багатства. З-за такого повороту подій, юнак просто змушений був залишити творчість і зайнятися кар’єрою військового. Однак він дав собі слово будь – якою ціною повернути втрачене багатство.

Такі настанови на життя не дозволили Фету одружитися на дівчині, яку він любив до глибини всієї своєї душі. Він волів багату, і вступив у шлюб з розрахунку. А його кохана, яку він залишив, за збігом обставин, трагічно загинула.

Це подія розбило серце поета. Він не міг собі пробачити. Він не міг писати і творити. Цей період у житті поета наповнений самотністю і непроглядній порожнечею. Законна дружина, яка оточила свого чоловіка любов’ю і турботою, анітрохи не могла вгамувати тупу сердечний біль поета. Фет не писав про природу, про дива навколишнього світу. Було лише одне виключення, яке з’явилося з-під його творчого пера в такий похмурий період життя поета. Це вірш «Це ранок, радість ця …».

Афанасій Фет намагається почати життя з нового аркуша. Він вже зрозумів, яким жорстоким і непривітним може бути цей світ. Однак поет вирішує заглибитися у творчість, знайти своє справжнє призначення.

В один з весняних днів, він глянув у вікно і не зміг не порадіти прекрасній природі, прекрасного пейзажу, який був переповнений світлом і легким щастям. В небі видніються зграї птахів, які повертаються з теплих країн. Прокидаються комахи, дзижчать бджоли. Все прекрасне в природі! Однак, не в душі поета. Він більше не відчуває тієї щирості, тієї безтурботності. Світ відроджується після довгої сплячки, однак, серце поета розбите, воно не реагує на ці зміни.

Особливістю даного вірша є відсутність особливих літературних прийомів. Перед читачем з’являється одне довге, римоване пропозицію, яка оповідає про тих простих речах, які не можна побачити з вікна свого будинку з настанням весни.

Тепер, внутрішній світ поета абсолютно перекинувся. Він став абсолютно по-іншому бачити зміни, що відбуваються. Його палке серце охололо, його почуття втратили свою гостроту. Навіть чудова весна не може змінити того, що сталося!