Твір-опис за картиною А. А. Пластова «Вечеря трактористів»

Один з найбільш талановитих радянських художників, який створив у 1951 році прекрасне полотно «Вечеря трактористів» був Аркадій Пластов. Всі його витівки відрізняються якоюсь особливою простотою сюжету. Але найбільше мені сподобалася саме ця картина.

В основі картини ми бачимо темне, пооране поле. На передньому плані розташувався працьовитий тракторист і його помічник. Вони тільки що закінчили польові роботи і вимкнули свій могутній трактор. Від мотора виключеною техніки ще йде гарячий пар. Це і свідчить про те, що трудівники тільки присіли після довгого робочого дня. Молода дівчина наливає їм свіжого, парного молока.

На перший погляд, досить простий сюжет, що властиво робіт автора. Але, якщо заглянути глибше, і замислитися, можна побачити те головне, що хотів показати нам художник. Він являє нам образи працюючих людей, які з ранку і до вечора проводять час у полі, розпушують землю, засівають новий урожай і весь теплий сезон стежать за ним, щоб восени зібрати такі заслужені плоди і багатий урожай.

Працюючи на землі, людина отримує задоволення від того, що він робить. А, інакше нічого не вийде. Всі живі рослини, матінка земля особливо відчувають той настрій, з яким ми приступаємо до роботи. Тому, тільки позитивний настрій дозволить отримати бажаний результат.

Дивлячись на головних персонажів картини, ми не бачимо на їхніх обличчях особливої втоми. А це тому, що вони працюють із задоволенням. Дівчина, яка принесла трудівникам молоко і хліб, швидше за все, є їхньою родичкою. Думаю, це дочка старшого чоловіка. Вона кинула всі домашні справи і помчала на полі напоїти своїх рідних чоловіків. А ті, в свою чергу, з величезним нетерпінням чекали її появи, щоб трохи поласувати стравами та відпочити, впавши на свіжу, зелену траву.

Це прекрасна, реалістична картина, яка показує нам ставлення дружною, хорошої сім’ї, де всі піклуються один про одного.