Столипінські економічні реформи: коротко про початок, причини і наслідки аграрних перетворень – таблиця

Початок XX століття в Росії – період розквіту анархії, терору, народних хвилювань. Імперія вимагала від державних діячів рішучих кроків, негайних дій. Відбувалися значні перетворення, широку популярність придбали реформи Столипіна — коротко зупинимося на основних його починаннях. Після розпуску першої Думи, уряд очолив чоловік, готовий поміняти ситуацію. У чому полягала суть аграрної реформи Столипіна.

Початкові етапи діяльності

Столипін Петро Аркадійович (1862-1911 рр..) – виходець із сім’ї дворян. Закінчив фізико-математичний факультет Петербурзького Імператорського університету. Поступив на службу в МВС, де пропрацював 3 роки. Перейшов в Департамент сільської промисловості і землеробства. З 1902 році виконував обов’язки губернатора Гродненської губернії. Через рік переведений на посаду губернатора Саратовської губернії. У Гродно формувалися головні принципи столипінської аграрної реформи.

Займаючи високі пости, більшу частину сил і часу Петро Аркадійович віддавав вирішенню питань освіти селян і фермерства. Це викликало роздратування і нерозуміння серед багатьох сучасників. Він виступав запеклим противником російсько-японської війни. Під час мітингів, результатом яких стала Громадянська війна 1905 – 1907 рр. виходив на вулиці, виступав перед повстанцями.

Важливо! Столипінські методи управління призвели до різкого скорочення повстань в Саратові.

Зусилля і талант управителя привернули увагу Миколи II. У 1906 році імператор призначає саратовського губернатора міністром внутрішніх справ. Незабаром він стає головою Ради Міністрів Російської Імперії.

Ці події визначають початковий період перших заходів аграрної реформи: в історію увійшло 9 жовтня 1906 року – день видання указу про вільний вихід селян з поміщицьких господарств.

На нових посадах Петро Столипін розгортає жорстку політику протистояння злочинності і тероризму.

У розпал революції він пропонує ряд законопроектів, але говорить про необхідність заспокоєння хвилювань перед початком перетворень.