Твір-опис за картиною І. в. Машкова «Полуниця і білий глечик»

Всім відомий та знаменитий художник Ілля Машков радував своїх шанувальників прекрасними натюрмортами. Він любив зображати такі звичайні, на перший погляд предмети, як фрукти, ягоди, кухонний посуд. Все це ми бачимо кожен день і воно не викликає в нас особливої уваги.

В 1943 році Машков створив прекрасний натюрморт «Полуниця і білий глечик».

На полотні зображені найбільш ласі літні плоди – жовта малина, чорна і біла смородина і полуниця. Ягоди намальовані настільки реалістично, що на мить, хочеться опинитися біля такого чудового столика з такими стравами і спробувати парочку їх них.

Звичайно, особливу увагу на себе звертають ягоди полуниці. Вони лежать окремо і разом, в тарілочці і на столі. Кожна ягідка немов радіє сонячним проміннячкам, які пробиваються крізь шибку.

Центр столу зайнятий банкою, яка наповнена водою. В ній знаходяться кілька гілочок чорної і білої смородини. Біля банки стоїть невелика миска, практично повністю заповнена ягодами. Потрапляючи під яскраві сонячні промінчики, звичайні ягідки смородини починають переливатися і грати квітами. В одну мить, вони перетворюються в дорогоцінні камені.

На задньому плані картини розташований білий глечик. Думаю, він до верху наповнений запашним, теплим парним молочком. Як приємно втамувати спрагу таким смачним напоєм в спекотний літній день. Чистий, білий колір глечика гармонійно виглядає на тлі яскравих, різнокольорових ягід. Він доповнює натюрморт і робить його приємним погляду для всіх нас.