Ісаак Ньютон – коротка біографія вченого та його відкриття: хто такий Ньютон, роки його життя і короткий – чим прославився фізик

Напевно, немає жодної людини на світі, яка б не знав, хто такий Ісаак Ньютон. Один з найвидатніших світових вчених, зробив відкриття відразу в декількох галузях науки, дав початок наукових напрямків у галузі математики, оптики, астрономії, один з батьків-засновників класичної фізики. Отже, хто такий Ісаак Ньютон. Сьогодні широко відома коротка біографія і його відкриття.

Історія вченого і дослідника

Про нього можна було сказати словами поета Миколи Тихонова: «Цвяхи б робити з цих людей. Міцніше б не було в світі цвяхів». Народившись раніше покладеного терміну, дуже маленьким і слабким, він прожив 84 роки в повному здоров’ї, до глибокої старості, присвятивши себе розвитку науки і займаючись державними справами. Протягом усього свого життя вчений дотримувався твердих моральних принципів, був зразком чесності, не прагнув публічності і славі. Не зломила його навіть воля короля Якова II.

Дитинство

Своє народження в переддень католицького різдва вчений вважав особливим знаком провидіння. Адже йому вдалося здійснити свої найбільші відкриття. Немов нова Віфлеємська зірка, він висвітлив багато напрямків, за якими надалі розвивалася наука. Багато відкриття були зроблені завдяки наміченим шляхом.

Народився майбутній великий вчений, якщо вважати за Юліанським календарем, 25 грудня 1642 року в невеликому англійському селі Вулсторп, розташованому в графстві Лінкольншир.

Батько Ньютона, здавався сучасникам дивакуватим і дивним людиною, так і не дізнався про народження сина. Успішний фермер і хороший господар, всього кілька місяців не дожив до появи сина на світ, залишив сім’ї значне господарство і грошові кошти.

З юнацьких років, все своє життя зазнає ніжну прихильність до матері, Ісаак не міг пробачити їй рішення залишити його на піклування бабусі і дідусі, після того, як та вийшла заміж вдруге. Автобіографія, складена ним ще в підлітковому віці, оповідає про поривах відчаю і дитячих плани помсти матері та вітчиму. Виключно папері він зміг довірити розповідь про свої душевні переживання, з життя знаменитий вчений був замкнутий, не мав близьких друзів і ніколи не був одружений.

В 12 років він був визначений у Грэнтемскую школу. Замкнутий і нетовариський вдачу, а також внутрішня зосередженість, налаштували проти нього однолітків. З самого дитинства майбутній вчений віддавав перевагу мальчишечьим проказам заняття природничими науками. Він багато читав, захоплювався конструюванням механічних іграшок, розв’язував математичні задачі. Конфліктна ситуація з однокласниками спонукала самозакоханого Ньютона стати кращим учнем школи.

Навчання в Кембриджі

Овдовівши, мати Ньютона дуже розраховувала на те, що 16-річний син почне допомагати їй у веденні фермерських справ. Але спільними зусиллями шкільного вчителя, дядька хлопчика і особливо Хемфрі Бабінгтона, члена Трініті-коледжу, вдалося переконати її в необхідності подальшого навчання. У 1661 році Ньютон здає іспит з латинської мови і поступає в Коледж Св.Трійці при Кембриджському університеті. Саме у цьому закладі протягом 30 років він вивчав науки, проводив досліди і здійснював світові відкриття.

Замість оплати за навчання в коледжі, де юнак спочатку жив в якості студента-сайзера, йому доводилося виконувати деякі доручення більш багатих студентів та інші господарські роботи по університету. Вже через 3 роки, в 1664 році, Ньютон здає іспити з відзнакою і отримує підвищену учнівську категорію, а також право не тільки на безкоштовне навчання, але і на стипендію.

Навчання так захоплювала і надихала його, що за спогадами однокурсників, він міг забути про сон та їжу. Раніше займався механікою і конструював різні речі та інструменти, захоплювався математичними розрахунками, астрономічними спостереженнями, дослідженнями в області оптики, філософією, навіть теорією музики і історією.

Вирішивши присвятити свої роки життя науці, він відмовляється від любові і планів по створенню родини. Юна вихованка аптекаря Кларка, у якого в шкільні роки він жив, теж не вийшла заміж і на все життя зберегла ніжну пам’ять про Ньютона.

Перші кроки в науковій діяльності

1664 рік став надихаючим для молодого вченого. Він становить «Запитальник» з 45 наукових завдань і ставить перед собою мету всі їх вирішити.

Завдяки лекціям відомого математика В. Барроу, Ньютон зробив своє перше відкриття биноминального розкладання, що дозволило йому згодом вивести метод диференціального обчислення, який застосовується сьогодні у вищій математиці. Він успішно складає іспит і отримує ступінь бакалавра.

Навіть епідемія чуми 1665 – 1667 років не змогла зупинити цей допитливий розум і змусити його сидіти без справи. На час розгулу хвороби, Ньютон їде додому, де продовжує займатися науковою діяльністю. Тут, в домашньому самоті, робить велику частину своїх великих відкриттів:

 • засновує базові методики видів обчислень — інтегрального і диференціального;
 • виводить теорію кольору і дає початок розвитку оптичної науки;
 • знаходить метод пошуку коренів квадратних рівнянь;
 • виводить формулу розкладання довільній натуральної ступені двочлена.

Важливо! Знаменита яблуня, спостереження за якої допомогли у відкритті Закону Всесвітнього Тяжіння, була збережена в якості пам’ятної лави вченого.

Найважливіші відкриття

Ісаак Ньютон коротка характеристика його діяльності. Це був не просто геній, відомий вчений, а людина з різнобічними інтересами в багатьох областях науки і техніки. Чим він знаменитий і що відкрив. Захоплений математик і фізик однаково добре розумівся як у точних науках, так і гуманітарних. Економіка, алхімія, філософія, музика та історія – у всіх цих напрямках попрацював геній його таланту. Ось лише короткий опис великих відкриттів Ісаака Ньютона:

 • вивів теорію руху небесних тіл – визначив, що планети обертаються навколо Сонця;
 • сформулював три важливих закони механіки;
 • вивів теорію світла і колірних відтінків;
 • побудував перший в світі дзеркальний телескоп;
 • відкрив Закон Тяжіння, завдяки яким прославився.

За існуючою легендою, Ньютон відкрив знаменитий закон, спостерігаючи в своєму саду падіння яблука з яблуні. Біограф знаменитого вченого Вільям Стьюкли описує цей момент в книзі, присвяченій спогадами про Ньютона, яка була видана в 1752 році. За розповіддю Стьюкли, саме впало з дерева яблуко навело його на думку про тяжінні космічних тіл і гравітації.

«Чому яблука падають перпендикулярно до землі?» — подумав Ньютон і, розмірковуючи, вивів новий закон. В саду Кембриджського університету студенти шанують і дбайливо доглядають за деревом, вважається нащадком тієї самої яблуні Ньютона».

Падіння яблука стала лише поштовхом до знаменитого відкриття. Ньютон йшов до нього довгі роки, вивчаючи праці Галілея, Буллиальда, Гука, інших астрономів та фізиків. Ще одним імпульсом вчений вважав «Третій Закон Келлера». Щоправда, сучасне трактування Закону Всесвітнього Тяжіння він склав трохи пізніше, коли вивчив закони механіки.

Інші наукові розробки

В основу класичної механіки закладені Закони Ньютона, найважливіші в області механіки, були сформульовані в науковій праці з математики начал філософії, виданому в 1687 році:

 • перший Закон рівномірного руху по прямій лінії, якщо на тіло не діє ніяких інших сил;
 • другий Закон – механічного руху, в диференціальній формі описує вплив діючих сил на прискорення;
 • третій Закон – про силу взаємодії двох тіл на певній відстані.

В даний час ці закони Ньютона є аксіомою.

Астрономія

Наприкінці 1669 року вчений отримує в Трініті-коледжі одну з найпрестижніших у світі посад, іменну лукасовскую професуру математики і оптики. Крім окладу в 100 фунтів, бонусів і стипендій, з’являється можливість приділяти більше часу власної наукової дослідницької діяльності. Займаючись дослідами та експериментами по оптиці та теорії світла, Ньютон створює свій перший телескоп-рефлектор.

Важливо! Вдосконалений телескоп став основним інструментом для астрономів і навігаторів-мореплавців того часу. З його допомогою була відкрита планета Уран, виявлені інші галактики.

Вивчаючи небесні світила через свій рефлектор, вчений вивів теорію небесних тіл, визначив рух планет навколо Сонця. Користуючись обчисленнями свого рефлектора і застосовуючи до вивчення Біблії науковий підхід, зробив власне повідомлення про кінець світу. Згідно з його розрахунками, це подія відбудеться в 2060 році.

Державна діяльність

1696 рік. Великий вчений обіймає посаду зберігача Монетного Двору, переїхав у Лондон, де жив до 1726 року. Провівши фінансовий облік і встановивши порядок у документації, стає співавтором Монтегю з проведення грошової реформи.

В період його діяльності створюється мережа Монетного Двору, у кілька разів збільшується випуск срібної монети. Ньютон впроваджує технологію, що дозволяє позбавитися від фальшивомонетників.

1699 рік. Стає керуючим Монетного Двору. На цій посаді продовжує боротися з фальшивомонетниками. Його дії на посаді керуючого були такими ж блискучими, як і під час наукової діяльності. Завдяки проведеним реформам в Англії був відвернений економічний криза.

1698 рік. Петру I був представлений доповідь про економічну реформу Ньютона. Будучи в Англії, цар Петро три рази зустрічався зі знаменитим професором. У 1700 році в Росії була проведена грошова реформа, аналогічна англійській.

1689 -1690 роки. Був представником Кембриджського Університету у складі парламенту країни. З 1703 по 1725 рік обіймав посаду президента Королівського Товариства.

Увага! У 1705 році королева Великобританії Анна присвятила Ісаака Ньютона у лицарі. Це був єдиний випадок в історії Англії, коли лицарство присвоювалося за наукові досягнення.

Біографія Ньютона, його відкриття

Життя великого вченого Ісаака Ньютона

Завершення життєвого шляху

Останні місяці свого життя професор жив у Кенсінгтоні. Великого вченого не стало 20 березня 1727 року. Він помер уві сні і був похований на території Вестмінстерського абатства в усипальниці королів і самих видатних людей Англії. Попрощатися з відомим сучасником прийшли всі городяни. Похоронну процесію очолював сам лорд-канцлер, за яким у скорботній ході йшли міністри Великобританії.