Чим відрізняється бажання від мрії?

Бажання і мрії грають в людському житті важливу роль. Але якщо попросити розмежувати ці поняття, далеко не всі впораються з таким завданням. Багато людей вважають, що бажання і мрія – одне і те ж. Насправді, вони істотно відрізняються.

Бажання – прагнення зробити якийсь вчинок, поштовх до дії для отримання або досягнення чого-небудь. Бажання викликає переживання, емоції, які керують людиною. Мрія – ідеальний образ, створений уявою. Людина усвідомлює, що цей образ недоступний на даний момент, але, приклавши зусилля, його можна втілити в реальність.

Мрії в порівнянні з бажаннями більш піднесені, орієнтовані на перспективу. Бажання – щось, що людина хоче отримати тут і негайно. Шлях до здійснення бажання набагато коротше і легше, ніж до втілення мрії. Тим не менш, зазначені поняття тісно пов’язані. Щоб мрія стала реальністю потрібно побажати цього. Таким чином, бажання – місток до здійснення мрій.

В літературі є чимало сюжетів і образів, які демонструють відмінності між бажанням і мрією. Яскравим прикладом є головний герой роману Ф. Достоєвського «Злочин і кара» Родіон Розкольників. Вже у першій главі дізнаємося, що він хоче вбити стару лихварку. Хлопець пізнав всю гіркоту небагатій життя. Студентські роки він провів у невеличкій комірчині на горищі. Доля зіштовхнула його з чиновником Мармеладовым, який розповів, як його родина опустилася до злиднів. В таких умовах дружина Мармеладова відправила його дочка від першого шлюбу на панель. Історія дуже вразила Родіона Ракольникова. А на наступний ранок він отримав листа від матері, яка розповіла, що довелося пережити його сестрі в будинку поміщика.

Калейдоскоп неприємних подій, вражень і емоцій посилив бажання вбити Олену Іванівну. Здійснити це бажання було нескладно, варто лише зважитись піти і зробити. Постійне внутрішнє напруження підштовхнуло хлопця до дії. Незабаром Розкольників скоїв злочин.

Була у молодої людини і мрія – змінити суспільство, прибравши недостойних людей. Такими він вважав багатих, які думали, що їм все дозволено, ламали долі бідних. Крім того, Розкольників мріяв довести самому собі, що він «не ” тварь тремтяча». Чому ці прагнення, я вважаю мріями? Вони – плід уяви героя, ідеальні для нього образи. Ці образи існували у вимірі, віддаленому від реальності. Вбивство лихварки, на думку Раскольникова – один з кроків до мрії. У підсумку, герой здійснив свої бажання, а ось його мрія так і залишилася віддаленим вимірюванням.

Такий приклад показує, що здійснити бажання легко, а от мрія найчастіше залишається ілюзією. Так як бажання мають властивість виконуватися, з ними потрібно бути обережним, щоб не нашкодити ні собі, ні оточуючим.

Бажання і мрії – різні поняття, проте вони пов’язані: часто бажання стають сходинками до втілення мрії в реальність.