Карибська криза: коротко про причини, підсумки розміщення радянських ракет на Кубі і початку холодної війни

Кубинська ракетна криза – відомий історичний термін, який визначає гострі стосунки між сверхгосударствами в жовтні 1962 року.

Відповідаючи на питання, що ж таке Карибська криза, не можна не згадати, що він торкався відразу кілька сфер протистояння між двома геополітичними блоками. Таким чином, він порушив військову, політичну та дипломатичну сфери конфронтації в рамках холодної війни.

Холодна війна – глобальне економічне, політичне, ідеологічне, військове, науково-технічне протистояння між США і СРСР у другій половині ХХ століття.

Причини кризи

Причини Карибської кризи полягають у розміщенні американськими військовослужбовцями ядерних балістичних ракет на території Туреччини в 1961 році. Нові ракети-носії «Юпітер» були здатні доставити ядерний заряд до Москви і іншим найважливішим містах Союзу в лічені хвилини, з-за чого СРСР не мав би шансу відповісти на загрозу.

Хрущов мав відреагувати на подібний жест США і, домовившись з урядом Куби, розмістив радянські ракети на Кубі. Таким чином, перебуваючи в безпосередній близькості від східного узбережжя США, ракети на Кубі були здатні знищити ключові міста Штатів швидше, ніж ядерні боєголовки, запущені з Туреччини.

Цікаво! Розміщення радянських ядерних ракет на Кубі викликало паніку серед населення США, а уряд розцінив такі дії як акт прямої агресії.

Розглядаючи причини Карибської кризи, не можна не сказати про спроби США і СРСР встановити контроль над Кубою. Сторони намагалися розширити свій вплив в країнах третього світу, цей процес і отримав назву холодна війна.