Що означає жити по совісті?

Ми не завжди замислюємося про правильність вчинків, покладаємося лише на емоції в певний момент. Коли життя підкидає нам нові перешкоди, ми намагаємося подолати їх всіма зусиллями, але методи і способи бувають жорстокими, а іноді навіть жорстокими. Жити по совісті – значить не ставити своє благо вище за інших і не обмежувати чиєсь почуття гідності. Совісна людина, людина честі завжди знає, що його вчинок не принесе нікому шкоди. Така людина думає не тільки про себе, але і про інших, а також про можливі наслідки.

Кожна людина хоча б раз у житті відчував, як свербить у грудях – це і є почуття совісті. Воно приходить до нас, коли ми негарно вчинили. Дуже шкода, що людина спочатку думає, а потім робить. Саме це почуття змушує нас замислюватися, аналізувати свої вчинки і розвиватися саме завдяки власним помилкам. Совість підказує нам правильне життєве напрямок, задає ритм, завдяки якому ми стаємо добрішими і отримуємо схвалення від інших людей.

Люди з почуттям совісті не здатні на зраду та інші погані вчинки. Здійснюючи помилки, людина розуміє, що так не можна чинити і надалі це не повторюється.

Не кожному подобається відчувати почуття совісті. Її пригнічення – дієвий засіб на шляху до самоаналізу. Завдяки совісті та добрих учинків можна стати дійсно гідною людиною, прикладом для оточуючих. Вступивши правильно, буде набагато приємніше вислухати похвалу, ніж випробувати почуття совісті і моральний осуд. Іноді буває, коли не хочеться допомагати мамі чи бабусі. Але потім, замислюєшся, що і нескладно було допомогти, але почуття ліні пересилило це бажання. Хоча невелика допомога зробила внесок у загальну справу.

Після безсовісних вчинків хочеться виправити ситуацію, щоб повернути до себе гарне ставлення і відпустити цей гніт всередині себе. Нікому не подобається відчувати себе не комфортно, тому наступного разу таких неприємних вчинків не буде.

Жити по совісті – це не ставити свої інтереси вище за інших, вміти бути доброзичливим і чуйним людиною. Недарма старші кажуть: «Не соромно тобі?». Шкода, коли люди не бачать своїх власних помилок і їм роблять зауваження. Совість часто порівнюється з соромом. Це поняття тотожні. Потрібно просто навчитися вести себе гідно, щоб цих якостей не помічати у себе в характері і не давати їм проявлятися.