Твір на тему Байдужість і чуйність – приклади з літератури: аргументи, вступ і висновок

Проблема байдужості і чуйності завжди була однією з найбільш гострих. Кожен з нас ще зі шкільної лави пам’ятає фразу про те, як страшні байдужі люди, тому що це «з їх мовчазної згоди» відбувається все зло на землі. Радує те, що в навчальних закладах все частіше пишуть твір на тему «Байдужість та небайдужість». Тому пропонуємо учням кілька порад про те, як проводиться підготовка до письмової роботи, де взяти приклади для підтвердження суджень.

Зміст понять

Перед тим, як приступити до роботи, потрібно чітко розуміти, що означають поняття «байдужість» і «чуйність».

Наукові трактати дають нам чітке визначення байдужості – це байдуже, рівне ставлення до того, що робиться навколо. Але з цим можна посперечатися. Це питання набагато глибше. Байдужість — це відсутність якого-небудь дії у випадках, коли потрібне втручання.

Є багато людей вразливих, але зовсім не емоційних. На перший погляд, у них завжди рівне ставлення до подій навколо. Проте в критичній ситуації людина може проявити себе, як турботливий, чуйний, здатний пожертвувати власними інтересами, здоров’ям, навіть життям.

Підготовка до твору повинна початися з власного роздуми про байдужість і чуйності. Розкривати питання важливо зі своєї позиції, підтверджуючи прикладами. І нехай ця позиція буде незвичною, свою точку зору треба доводити.

Виходячи зі спостережень, можна виділити три типи байдужих людей. Детально розглянемо кожен з них.