Порівняльна характеристика образів Єрмила Гирина, Савелія і Григорія Добросклонова

Поема Миколи Некрасова «Кому на Русі жити добре» наповнена великою кількістю персонажів і головних героїв. Кожен з них виконує свою особливу функцію, свою роль. Є в тексті поеми і позитивні і негативні герої.

До найбільш яскравим заступникам простого селянського народу можна віднести Григорія Добросклонова, Савелія і Ермилу Гиріна. Без цих персонажів поема втратила б свою суть, свій сенс.

Ким був Григорій? Звичайна людина, проте, з надзвичайно сильною душею і вольовими намірами. Він завжди і всюди закликає простого селянина до боротьбі за вольності, свободи. А яким глибоким змістом, який болем наповнені пісні Григорія. Душу щемить від історії про матір, у якої навіть грама солі не було, щоб присолити шматочок хліба для своєї дитини. Жінка плаче, та її солоні сльози падають вниз, тим самим подсолонив хліб. Дитина наїдається і заспокоюється. Є у Григорія пісні, які пробуджують дух, які прославляють матінку Русь, які вселяють надію на справжнє щастя.

Інший герой поеми – Ніну Гірін був не менш натхненним на боротьбу. Він намагався присвятити своє життя, свої дії служінню народу. Колись раніше, він був писарем, допомагав малограмотним, і ніколи не дер велику плату. За це оточуючі люди його поважали й шанували.

Однак, перебуваючи на посаді, він скористався своїм становищем і замість рідного брата відправив служити сина незнайомій вдови. Цей вчинок не дає Ермиле жити, совість щодня мучить його. Він здійснює щиросерде визнання і йде з посади писаря. Народ прощає Гіріна, просить залишитися, однак той вже прийняв остаточне рішення.

Допомагаючи в покупці млини, читач бачить, як же Гірін, всіма силами душі намагається допомогти звичайним селянам.

Савелій був яскравим протестантом проти поміщиків, він відверто недолюблював жорстоких поневолювачів. За витівки і помітні вчинки Савелія срамилась його ж сім’я. Однак, він завжди був радий тому, що не схожий на інших покірних рабів.

Ці некрасівські персонажі належать до тим героям, які до останнього відстоювали народ, простої людини, її свободи і права. У кожного героя свій життєвий шлях, своя історія, проте, об’єднує їх життєва позиція і прагнення до кращого життя.