Образ Вольги Святославича в билині «Вольга і Микула Селянинович»

«Вольга і Микула Селянинович» – фольклорне російське сказання, написане народом, який жив у той давній час.

Головним героєм цієї билини виступає Вольга Святославович – один з найдавніших богатирів руської землі. Знайомство читача з історичним персонажем відбувається в самому початку твору, а саме з дитинства Вольги. Необхідно також відзначити що Вольга Святославович – це реальний персонаж, який жив в Київській Русі. Він зображував собою князя Олега Святославовича. Будучи ще дитиною, Вольга показав себе культурним, освіченим і люблячим пригоди хлопчиком. Він жадав пізнавати навколишній світ, все нове і незвідане: немов риба плавати під водою, літати як птах високо в небі, бігати швидко темними лісами ніби дикий звір. Така поведінка розкриває героя як активну і дуже енергійну особистість.

Минуло кілька років, хлопчик підріс і став дорослим молодцем. Рідний дядько Володимир зробив Ользі цінний подарунок, подарувавши йому три міста. Безумовно юнак захотів навідатися в ці міста, познайомитися з народом, який там проживає. Настав час скликати собі сильне військо і вирушити в подорож. Зібравши собі в допомогу сміливу дружину і посадивши їх на швидких коней, військо вирушило в далекий шлях. Це показує головного героя як особистість, яка має авторитет серед народу, адже зібрати потужне військо і організувати великий похід не кожному під силу. Протягом всієї билини можна зрозуміти, що дружина поважає і у всьому підкоряється своєму ватажку. Зібравши воєдино всі особисті якості, можна охарактеризувати Вольгу як сильну, вольову, мудру і організовану особистість.

Під час мандрів князь завжди з шаною та повагою ставився до своїх воїнів, крім того, не шкодував для них найкращих бойових одягу і жеребців.

Одного разу, в один з днів довгої подорожі Вольга несподівано зустрічає незнайомця, який настільки могутній що поодинці виорює полі, проте він не виглядає як звичайний селянин, на ньому присутня багата одяг і звуть його Микула Селянинович. На відміну від Микули, князь одягнений більш скромно, у звичайній російській одязі, характерною для робочого народу. Все, що розповів про себе незнайомець, охарактеризувало його як сміливого і надзвичайно сильної людини, що, в кінцевому підсумку, справило на князя та його дружину сильне враження. Зрозуміло, Вольга не міг не скористатися нагодою і не запросити зайняти місце Микулу в його славній дружині. Під час мандрів Вольга не раз відзначав про себе наскільки сильніше його Микула, але він не заздрить його богатирську силу, а навпаки намагається з ним зблизитися. Цим він показує себе як добродушного, доброзичливого і уважного людини.

По прибуттю в місто князь не хоче розлучатися з такими сильним і добрим молодцем і вирішує зробити Микулу головою його володінь. Таку щедру пропозицію показує нам що князь щедрий і вдячна людина, здатний пам’ятати хороші справи та вчинки. Протягом всієї билини Вольга показує себе справжнім російським героєм того давнього часу.