Аналіз вірша Тютчева «Є в осені первісної…»

Кожен вірш Ф. Тютчева, присвячене пейзажне ліриці, володіє якимсь чарівництвом. Адже, вчитуючись у віршовані рядки, читач наче переноситься на простори лугів і полів, спостерігає за стрімкими річками, вдивляється в таємні і темні ліси.

Насправді, автор був не дуже радий осені, адже, на його думку, саме в цей період року природа вмирала. Однак, він не міг не захоплюватися тим пишністю, тими фарбами, тими одежами, які кутали дерева і чагарники. Він милувався моментом завмирання природи і очікування чогось нового. Саме такого моменту і присвячена творча робота «Є в осені первісної … ».

Здавалося б, осінь ще не вступила у свої права, на вулиці спекотне бабине літо. Але, в повітрі витає відчуття швидкого настання холодів, вітрів і дощів. Ми чуємо дихання осені, яка стрімко лине здалеку. Поля давно вже прибрані. Над просторими землями літає тонка павутина. Пенья птахів і зовсім не чутно. Вони завмерли в очікуванні. Але зневірятися не варто, адже до перших морозів ще далеко.

Подумки, автор перестрибує період дощів і пронизливих вітрів. Він не затьмарює ними свою свідомість. Однак, неминуче настання осені наводить тугу на автора. Він сумує, він спостерігає за вмиранням природи. Точно так само і життя людини підходить до фіналу цього року. Саме тому, поет намагається увібрати в себе останнє тепло бабиного літа і це надзвичайно радує його душу.

У рядках віршованій роботи відчувається піднесений, урочистий настрій Тютчева. Автор не сприймає наближення осені, як фінальний етап життя перед смертю. Він розуміє, що вона є своєрідною зупинкою, перепочинком перед початком нового періоду в житті кожної людини.