Твір-опис за картиною А. М. Герасимова «Після дощу»

Одним з найулюбленіших природних явищ Олександра Михайловича Герасимова був дощ. Він шалено любив спостерігати за природними пейзажами після дощу. Саме цей потяг і наштовхнуло його на створення свого полотна «Після дощу».

Основу полотна займає веранда, яка практично повністю вкрита мокрими краплями тільки минулого дощу. Крапельки скочуються по дерев’яних поручнів, за зеленим листям дерев. Темні хмари практично зникли, і сонячні промені пробиваються крізь білосніжні хмари.

Герасимов майстерно зміг передати ту прекрасну гру фарб, що утворилися саме в цей момент.

Підлогу дерев’яної веранди відблискує блакитними відтінками. Садові квіти після дощу набувають ніжні рожеві відтінки.

Створюючи свою прекрасну картину, Герасимов використовує спеціальний мальовничий прийом. Він на перший шар фарби завдає практично прозорий другий шар. Це дозволяє йому відтінити окремі елементи картини і відлити їх відтінками срібла.

У лівій частині картини художник зобразив невеликий круглий столик, який також виявився повністю намоченим. Він відблискує в калюжах на підлозі і переливається різними кольорами.

На столі стоїть букет квітів, а біля нього лежить склянку. Швидше за все, його забули на столі господарі альтанки, і під наполегливим поривом вітру він впав на бік.

Букет квітів зображений в ніжних тонах. На одну мить, здається, що їх легкий аромат доноситься до нас. Він з’єднується зі свіжим запахом зелені після дощу.

З альтанки перед нами відкривається прекрасний вид. Вона виводить нас в густий сад, який повністю заповнений кущами бузку. Після дощу, бузок нагнула свої гілки вниз під вагою десятків і сотень крапельок.

Ця картина чудова. Відразу видно, з яким настроєм, і з яким задоволенням художник виконував на ній кожен штрих.