Аналіз вірша До Чаадаеву коротко: тема, історія створення та рік написання, жанр, лист Пушкіна

«О скільки нам відкриттів дивних» приготувала поезія Олександра Сергійовича Пушкіна (1799 — 1837 рр..). Це воістину невичерпна скарбниця, як для шанувальників, так і для професіоналів світу поезії. Серед блискучих діамантів творчості великого поета ні скільки не втрачає свого особливого блиску перлина — вірш «До Чаадаеву». Спробуємо розібрати вірш, коротко розглянемо обставини його створення, жанр, ідею, стилістичні особливості.

Попередні події

Історія створення твору така. Дата написання вірша — 1818 рік, Пушкіну тоді було всього 18 років.

У його віршах чується не стільки посвячення, скільки звернення до Петру Яковичу Чаадаеву (1794 — 1856 рр..), як конкретного адресата і другу.

Петро Чаадаєв був непересічною особистістю — гусарський офіцер, учасник Вітчизняної війни 1812 року, багатьох (у тому числі Бородінської) боїв, публіцист, філософ, законодавець стилю в салонах Петербурга.

Пушкін познайомився з ним у 1816 році в будинку Миколи Михайловича Карамзіна (1766 — 1826 рр..). Чаадаєв справив великий вплив на формування молодого поета, як особистості. Крім того, їх пов’язували теплі дружні стосунки. Все це знайшло відображення у творчості Пушкіна, його добутках:

  • поемі «Євгеній Онєгін»,
  • віршована підпис «До портрета Чаадаєва».

Але саме погляди , ідеї та мрії найбільш об’ємно представлені у вірші «До Чаадаеву». Воно також називалося «Лист Пушкіна». Вірш довгий час ніде не публікувалося, а поширювалося у переписаному вигляді.

Важливо! Невеликий уривок був опублікований в журналі «Сіріус» (1827), а в більш повному вигляді (було останнім пятистишие) — в альманасі «Північна зірка», причому, без згоди автора, в 1829 році. До речі, рукопис вірша не збереглася, тому існує кілька десятків його варіацій.

Як проводиться аналіз вірша «До Чаадаеву». Спочатку потрібно скласти план, куди входить:

  1. Історія написання
  2. Особливості жанрової приналежності.
  3. Ідея вірша.
  4. Основна тема вірша, яку зачіпає поет.
  5. Опис ліричного героя.
  6. Зміна настрою.
  7. Лексичний склад. синтаксис, розмір.